Connect with us
Plaża Navagio, Zakintos, Grecja

Artykuły

Grecja otworzy się dla turystów w kwietniu! Wystarczy negatywny test PCR lub szczepienie

Grecja otworzy się dla turystów w kwietniu! Wystarczy negatywny test PCR lub szczepienie

Grecja planuje znieść ograniczenia kwarantanny dla pasażerów z Unii Europejskiej i pięciu innych krajów od przyszłego tygodnia. Zniesiona ma być kwarantanna, wystarczyć będzie potwierdzenie o szczepienie lub negatywny test na COVID-19.

Grecja – otwarcie na turystów

Grecja ogłosiła wczoraj, że otworzy swój sektor turystyczny od połowy maja, który jest głównym motorem wzrostu gospodarczego. Kraj będzie stopniowo znosił ograniczenia w podróżowaniu dla Europejczyków od przyszłego tygodnia i przygotowuje się do pełnego otwarcia 14 maja 2021 r. Potwierdził to dla Reuters wysoko postawiony urzędnik z Ministerstwa Turystyki.

Urzędnik poinformował, że obywatele Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Serbii, Izraela i Zjednoczonych Emiratów Arabskich będą mogli podróżować do Grecji korzystając z lotnisk w Atenach, Salonikach, Heraklionie, Chani, Rodos, Kos, Mykonos, Santorini i Korfu oraz dwóch granicznych przejść lądowych.

Pasażerowie z tych krajów nie zostaną poddani kwarantannie, jeśli udowodnią, że otrzymali dwie dawki szczepionki przeciwko Covid-19 lub mają negatywny test PCR wykonany 72 godziny przed ich przybyciem. Turystów będą jednak obowiązywać takie same ograniczenia jak Greków.

Aktualnie podróżni muszą przedstawić negatywny test i odbyć 7-dniową kwarantannę.

Grecja zostanie całkowicie otwarta od połowy maja

Turyści, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19 lub mają przeciwciała lub negatywny wynik testu COVID, mogą podróżować do Grecji tego lata. O tym stwierdził niedawno grecki minister turystyki Harry Theocharis. Jako datę otwarcia turystyki podaje się 14 maja.

Grecja promowała już pomysł wykorzystania certyfikatów COVID. Mogłyby one ponownie umożliwić obywatelom UE swobodne podróżowanie – poprzez szczepienia, negatywny wynik testu PCR lub przeciwciała przeciwko koronawirusowi.

Turystyka stanowi znaczną część PKB Grecji i zatrudnia co piątego pracownika, ale sytuacja zmieniła się dramatycznie w zeszłym roku z powodu pandemii.

Źródło: ekathimerini.com

Loty do Grecji


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top