Connect with us
KLM, fot. Thomas B. Pixabay

Artykuły

Holandia: wymagany test od 29 grudnia

Holandia: wymagany test od 29 grudnia

Od północy 29 grudnia 2020 roku obowiązek dotyczy wszystkich pasażerów, w tym obywateli UE / Schengen, po przylocie do Holandii z tzw. krajów ryzykownych, w tym Polski. Test nie może być starszy niż 72 godziny.

Holandia wymaga testu na COVID-19

Od 29 grudnia 2020 r. od godz. 00:01 wszyscy podróżni wjeżdżający do Królestwa Niderlandów drogą powietrzną (osoby 13+) z krajów oznaczonych kodem pomarańczowym lub czerwonym (w tym z Polski) muszą okazać przewoźnikowi przed wejściem na pokład negatywny wynik testu molekularnego PCR na Sars-Cov-2/COVID-19 oraz podpisane oświadczenie.

Inny rodzaj testu, w tym test ekspresowy, nie jest uznawany za ważny. Wynik testu musi zostać okazany w j. angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim lub niderlandzkim i zawierać nazwę instytutu lub laboratorium, który badanie wykonał. Dane pacjenta muszą być zgodne z dokumentem podróży, a test nie może być wykonany wcześniej niż 72 godziny przed wjazdem do Holandii. Wynik testu musi być jednocześnie znany przed rozpoczęciem podróży/wejściem na pokład statku powietrznego. Linie lotnicze zostają zobowiązane do odmowy wejścia na pokład pasażerom bez testu lub z testem pozytywnym, a wcześniej będą informować swoich pasażerów o warunkach wjazdu do Holandii.

Test pozostaje ważny do 96 godzin, jeżeli nastąpiło opóźnienie nie z winy pasażera, a fakt ten może on udowodnić. Obowiązek okazania negatywnego testu dotyczy także pasażerów tranzytowych, nawet jeżeli nie opuszczają terminala holenderskiego lotniska. Negatywny wynik testu nie zastępuje stanowczego zalecenia 10-dniowej kwarantanny po wjeździe do Holandii i nie zwalnia z obowiązku posiadania wypełnionego oświadczenia zdrowotnego.

Obowiązek okazania testu dotyczy także pasażerów promów realizujących przeprawy pomiędzy Wielką Brytanią i Holandią. Obowiązek ten nie dotyczy kierowców ciężarówek.

Od 15 grudnia 2020 roku rząd holenderski wprowadził tymczasowe ograniczenia dotyczące przemieszczania się. Wstępnie mają obowiązywać do 19 stycznia 2021.

Biorąc pod uwagę obecną bardzo niekorzystną sytuację epidemiologiczną w kraju, która wciąż się pogarsza, holenderski rząd wzywa do podróżowania do kraju i wewnątrz kraju tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Granice pozostają otwarte.

Negatywny wynik testu na COVID-19 będą musieli przedstawić także pasażerowie samolotów przesiadający się w Holandii.

Źródło: gov.pl/holandia


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
3/5 - (2 votes)
//
To Top