Connect with us
huragan lorenzo

Artykuły

Huragan Lorenzo spustoszył Azory zmierza w kierunku Irlandii i Wielkiej Brytanii

Huragan Lorenzo spustoszył Azory zmierza w kierunku Irlandii i Wielkiej Brytanii

Kilkaset ewakuowanych osób, tysiące ludzie bez prądu, prędkość wiatru sięgająca 160 km na godzinę – huragan Lorenzo spustoszył portugalskie Azory i przemieszcza się w kierunku Irlandii i Wielkiej Brytanii. Według The Guardian do Irlandii i na Wyspy Brytyjskie ma dotrzeć w czwartek (3.10.2019)  późnym wieczorem.

Lorenzo utworzył się na wschodnim Atlantyku pod koniec września, w niedzielę osiągnął piątą, najwyższą kategorię w skali Saffira-Simpsona. Jest to niespotykane zjawisko, nie zdarza się często, żeby huragan utworzył się w tak daleko na wschód od Karaibów. Prędkość wiatru sięgała 260 km. Po dotarciu do wybrzeży Azorów jego siła się zmniejszyła, ale i tak spowodowała wiele uszkodzeń dróg, domów. Wiele lotów na Azory i pomiędzy wyspami zostało anulowanych, porty również zostały zamknięte.

Lorenzo przemieszcza się w kierunku Wielkiej Brytanii

Aktualnie huragan Lorenzo zmierza w kierunki Irlandii i Wielkiej Brytanii. Ma tam dotrzeć w czwartek późnym wieczorem lub piątek rano (3-4.10.2019). Meteorologie spodziewają się osłabienia siły wiatru. Pojawiają się jednak ostrzeżenia przed silnym wiatrem, wysokimi falami oraz intensywnymi deszczami. Huragan Lorenzo nad Wyspami Brytyjskimi może spowodować również utrudnienia w lotnictwie – jeśli lecisz do Irlandii, sprawdź aktualny status swojego lotu.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top