Connect with us
Fort Amber w Jaipur, India

Artykuły

Indie: jedz, módl się, kochaj i podróżuj – Delhi Warszawy od 1699 zł (lot bezpośredni z bagażem)

Indie: jedz, módl się, kochaj i podróżuj – Delhi Warszawy od 1699 zł (lot bezpośredni z bagażem)

Pamiętasz znany film z Julią Roberts “Jedz, módl się, kochaj”? Grana przez nią bohaterka, Elizabeth Gilbert, odbywa podróż w głąb siebie podczas pobytu we Włoszech, Indiach i Indonezji. Wybierz się do Delhi i zakochaj się w jego szaleństwie!

Indie są drugim krajem na świecie pod względem liczby ludności. W samej aglomeracji Delhi mieszka ponad 26 milionów osób. To miejsce można pokochać lub znienawidzić. Przekonać do siebie mogą liczne zabytki, ale przede wszystkim kuchnia.

Zobacz największe atrakcje w Delhi.

Czerwony Fort

Znajdujący się na liście dziedzictwa UNESCO kompleks Red Fort w Delhi sprawia niesamowite wrażenie. Masywne mury ozdobione wieżyczkami i bramami mają nawet 33 metry wysokości. Zwracają swoją uwagę również ze względu na czerwony kolor piaskowca. Czerwony Fort to dobre miejsce na “odpoczynek” od hałasu miasta, wnętrze murów obejmuje ponad 100 hektarów.

Wnętrza Czerwonego Fortu, Delhi
Wnętrza Czerwonego Fortu, fot. Nitish Patel Pixabay

Plac Księżycowy

Przez główną bramę Czerwonego Fortu Lahore wychodzi się bezpośrednio na Plac Księżycowy, tętniący życiem bulwar. Jest to miejsce, gdzie prawie przez całą dobę można znaleźć dosłownie wszystko.

Chandni Chowk, czyli Plac Księżycowy, Delhi Indie
Chandni Chowk, czyli Plac Księżycowy, fot. Aquib Akhter Unsplash

Brama Indii

Brama Indii została postawiona w 1931 roku przez Anglików na cześć poległym podczas I wojny światowej indyjskim żołnierzom. 42-metrowy łuk znajduje się na jednym z końców Rajpath. Drogi Królewskiej. Vis-à-vis znajduje się Rashtrapati Bhavan, Pałac Prezydencki otoczony 130-hektarowy Ogród Mughal.

India Gate, czyli Brama Indii Delhi
India Gate, czyli Brama Indii, fot. Annie Spratt Unsplash

Dżami Masdżid – Wielki Meczet

Wielki Meczet Jama Masjid został zbudowany w XVII wieku, jest największą muzułmańską budowlą sakralną w Indiach i jest w stanie pomieścić nawet 25 tys. osób. Do meczetu prowadzą trzy bramy, znajdują się tu również dwa 41-metrowe minarety.

Dżami Masdżid - Wielki Meczet w Delhi, Indie
Dżami Masdżid – Wielki Meczet w Delhi, fot. Dewang Gupta Unsplash

Minaret Kutb Minar

Minaret jest pozostałością po pierwszym w Indiach meczecie, który został wzniesiony w XIII wieku. Ma wysokość ponad 70 metrów a jego wieża został zdubowana z czerwonego piaskowca.

Kutb Minar (Qutub Minar), Delhi Indie
Kutb Minar (Qutub Minar), fot. Swarnava Chakraborty Unsplash

Świątynia Lotosu

Świątynia w kształcie kwiatu lotosu jest miejscem modlitwy dla wyznawców wszystkich religii. Niezależnie od wyznania każdy jest w Lotus Temple witany.

Lotus Temple - Świątynia Lotosu to miejsce spotkań różnych religii, Delhi Indie
Lotus Temple – Świątynia Lotosu to miejsce spotkań różnych religii, fot. harmeet9000 Pixabay

Hotel Imperial

Hotel Imperial to luksusowy hotel, który został zbudowany w latach 30-tych XX wieku. Wewnątrz znajduje się muzeum i galeria, jest tu największa kolekcja sztuki kolonialnej i postkolonialnej w Delhi. Noc w Hotelu Imperial może kosztować  nawet 650 euro za noc.

Hotel Imperial w Delhi, Indie
Hotel Imperial w Delhi, fot. booking.com

Indie to kolebka jogi

Joga jest dyscypliną, która ma prowadzić do zjednoczenia ciała i umysłu, dzięki ćwiczeniom i medytacjom ma doprowadzić do znalezienia równowagi życiowej. Joga powstała w Indiach, w wielu ośrodkach, ale również na ulicach miast można spotkać osoby ją praktykujące. Gdzie lepiej jak w Indiach udoskonalić techniki jogi?

Joga w indyjskim wykonaniu,
Joga w indyjskim wykonaniu, fot. Indian Yogi (Yogi Madhav) Unsplash

Kuchnia indyjska

Kuchnia indyjska jest bardzo aromatyczna i barwna oraz ostra. Tradycyjne potrawy podawane są na Thali (metalowej tacy). Jeśli jesteś mięsożercą, spróbuj kurczaka tandoori. Indie są destynacją, gdzie osoby niejedzące mięsa będą miały w czym wybierać. Posiłki z sosami z soczewicy, warzyw, do tego placki albo pierożki samosa. Wszystko zaś doprawione różnymi mieszankami przypraw curry i garam masala oraz wielu innych oryginalnych kombinacji. Palce lizać!

Indyjskie dania są aromatyczne i barwne,
Indyjskie dania są aromatyczne i barwne, fot. Lior Shapira Unsplash

Tadź Mahal

Znajdująca się w oddalonej 200 km Agrze Taj Mahal – Świątynia Miłości jest ikoną Indii. W ramach kompleksu znajduje się mauzoleum z kopułą w kształcie cebuli. Uwagę zwraca również brama, która symbolizuje wrota do raju. Tadź Mahal został zbudowany w XVII wieku jako pamiątka zmarłej żony indyjskiego cesarza.

Tadź Mahal, Indie
Tadź Mahal, fot. Sylwia Bartyzel Unsplash
Grobowiec Humayuna w Delhi to pierwowzór Tadż Mahal
Grobowiec Humayuna w Delhi to pierwowzór Tadż Mahal fot. Dewan Salimuddin Ahmed Unsplash

Wiza do Indii

Obywatele polscy udający się do Indii są objęci obowiązkiem wizowym. W przypadku podróży turystycznych można się o nią ubiegać online na stronie indianvisaonline, kosztuje ok. 50 dolarów. Informacje nt. Pozostałych warunków znajdziesz na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

  • Wiza do Indii kosztuje ok. 50 dolarów (USD), czyli około 190 zł.

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (2 votes)
//
To Top