Connect with us
Tadź Mahal, Indie

Artykuły

Wiza do Indii – jak złożyć wniosek, jaka jest cena na 2019

Wiza do Indii – jak złożyć wniosek, jaka jest cena na 2019

Indie to kraina, którą jak mówią albo się pokocha, albo znienawidzi. Ma bogatą kulturę i tradycję, fascynuje swoją różnorodnością, duchowością i oczywiście kuchnią. Przejdź się po barwnych straganach, zobacz zabytki z listy dziedzictwa UNESCO: Czerwony Fort, minaret Kutb Minar oraz Grobowiec Humayuna (pierwowzór Tadż Mahal).

Polacy podróżujący do Indii muszą posiadać wizę. Sprawdź ile kosztuje wniosek o wizę, czy można go złożyć przez internet, ile się czeka na odpowiedź.

Ile kosztuje wiza do Indii 

Wiza do Indii kosztuje ok. 50 dolarów (USD), czyli około 190 zł.

Jak wypełnić wniosek o wizę do Indii

Wniosek o e-wizę do Indii można złożyć online na stronie internetowej: indianvisaonline.gov.in. Strona dostępna jest w języku angielskim. Wniosek składa się z kilku stron. Na stronie indianvisaonline.gov.in znajduje się przykładowy formularz. 

Konieczne jest podanie informacji na temat obywatelstwa, paszportu, danych osobowych, adresu zamieszkania w Indiach. 

Wymagane dokumenty we wniosku wizowym do Indii

  • Paszport musi być ważny minimalnie 6 miesięcy.
  • Skan pierwszej strony paszportu w formacie PDF.
  • Bilet powrotny do Indii – na samolot, statek lub inny środek transportu.
  • Skan dowodu wpłaty – 50 USD za wizę.
  • Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o wizę na podany w formularzu adres e-mail wysyłana jest promesa wizowa. Po przylocie na podstawie promesy wklejana jest do paszportu wiza.
  • Nie ma konieczności udokumentowania określonej kwoty pieniężnych.

Rodzaje wiz do Indii

Kategorie wiz: turystyczna, odwiedziny, krótkoterminowa opieka medyczna, bądź krótkoterminowa podróż służbowa w celach biznesowych. Wiza służbowa, dyplomatyczna do Indii nie jest wydawana przez internet, konieczne jest odwiedzenie ambasady.

Najpopularniejszą z nich jest wiza turystyczna o którą można wnioskować online, bez konieczności osobistego stawienia się w ambasadzie Indii.

Wiza turystyczna do Indii

E-wiza wydawana jest na maksymalnie 30 dni podróżującym w celach turystycznych.

Posiadacze e-wiz do Indii mogą przekroczyć granicę kraju tylko na terenie 16 portów lotniczych: Delhi, Goa, Mumbai, Cochin, Ahmedabad, Amritsar, Bengaluru,Gaya, Hyderabad, Jaipur, Kolkata, Lucknow, Tiruchirapalli, Trivandrum oraz Varanasi.

Ile się czeka na rozpatrzenie wniosku do Indii

Czas oczekiwania na decyzję o przyznaniu lub odrzuceniu to 30 dni. Standarodowo informacja jest jednak wysyłana w ciągu 1-2 tygodni.

Szczepienia do Indii

Główny Inspektorat Sanitarny informuje na swoich stronach o zalecanych szczepieniach dla podróżujących. Od podróżujących do Indii nie są wymagane żadne szczepienia. Zaleca się jednak skonsultowanie z lekarzem zalecanych szczepień przeciw żółtaczce typu A i B oraz tężcowi. 

Loty do Indii

Bezpośrednie loty do Indii do portu lotniczego New Delhi (Nowe Delhi) realizuje LOT. Z przesiadką do Indii polecisz z m.in. Turkish Airlines.

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych – podróż do Indii

Dodatkowe informacje dla Polaków na temat Indii: bezpieczeństwa, wjazdu i pobytu, ubezpieczenia, kwestii zdrowotnych, cła znajdziesz na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych / Indie


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
4/5 - (2 votes)

Rabaty

You currently have access to a subset of Twitter API v2 endpoints and limited v1.1 endpoints (e.g. media post, oauth) only. If you need access to this endpoint, you may need a different access level. You can learn more here: https://developer.twitter.com/en/portal/product