Connect with us
Blue Lagoon na Islandii

Artykuły

Ułatwienia przy podróży na Islandię, pokryje ona koszty testów

Ułatwienia przy podróży na Islandię, pokryje ona koszty testów

Władze Islandii zdecydowały wprowadzić zmiany w zasadach dotyczących przekraczania granicy. Od 1 grudnia 2020 do 31 stycznia 2021 testy na nowy koronawirus będą wykonywane turystom bezpłatnie. W tej sposób kraj chce zmniejszyć ilość przypadków zachorowań.

Bezpłatne testy na COVID-19 na Islandii

Do końca listopada każdy, kto planuje podróż na Islandię musi poddać się 14-dniowej kwarantannie lub dokonać dwuetapowej procedury testów na koronawirusa (jeden wykonywany jest po przylocie, drugi po 5 dniach kwarantanny). 

Jak podaje rząd Islandii – wielu turystów wybierało kwarantannę, ale nie przestrzegało jej reguł lub skracało swój pobyt. 

Stąd też postanowi zmienić zasady i od 1 grudnia 2020 do 31 stycznia 2021 robić bezpłatne testy wszystkim przylatującym po przekroczeniu granicy w celu zminimalizowania ilości osób chorych i rozprzestrzenianiu się wirusa wśród turystów i obywateli Islandii.

Po wykonaniu pierwszego testu odbywa się 5-dniową kwaratannę. Jeśli drugi test jest negatywny – turyści mogą rozpocząć zwiedzanie Islandii.

Źródło: government.is

Loty na Islandię


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top