Connect with us
Konie islandzkie, Islandia

Artykuły

Islandia: bez testu i kwarantanny dla ozdrowieńców i zaszczepionych

Islandia: bez testu i kwarantanny dla ozdrowieńców i zaszczepionych

Masz za sobą koronawirusa, czujesz się dobrze i masz chęć podróży? Islandia wita ozdrowieńców i osoby zaszczepione – przygotowała dla nich specjalne warunki dotyczące podróży. Osoby te nie będą musiały odbyć kwarantanny, czy poddać się testom. 

Podróż na Islandię – warunki

Wyjątek, który zezwala zaszczepionym turystom bez testu lub kwarantanny, będzie dotyczył również pasażerów z krajów spoza strefy Schengen, takich jak Wielka Brytania i Stany Zjednoczone.

Przed przybyciem pasażerowie są zobowiązani do wypełnienia formularza rejestracyjnego dotyczącego zasad kontroli COVID-19. Zaleca się również, aby pasażerowie pobrali aplikację mobilną Rakning C-19.

Od 19 lutego 2021 r. wszystkie osoby podróżujące do Islandii są zobowiązane do wykazania się przed wejściem na pokład negatywnego testu PCR przeprowadzonego nie później niż 72 godziny przed godziną wylotu do Islandii. Ponadto wszystkie osoby (w tym obywatele Polski) przybywające do Islandii muszą przejść podwójne testy.

Pierwszy test wykonywany jest natychmiast po przyjeździe do kraju, a drugi po 5 dniach. Osoby przybywające do Islandii są zobowiązane do poddania się kwarantannie między pierwszym a drugim badaniem. Testy są wykonywane bezpłatnie. Obowiązek poddania się badaniom nie dotyczy dzieci urodzonych w 2005 roku i młodszych, ale są one również zobowiązane do przeprowadzenia kwarantanny wraz z rodzicami lub opiekunami prawnymi, m.in. osoby, z którymi przybyli do Islandii.

Osoby posiadające ważne i uznawane zaświadczenie potwierdzające ich szczepienie są zwolnione z obowiązku przedłożenia negatywnego testu PCR przed wyjazdem do Islandii, a także z obowiązku poddania się badaniom po przyjeździe do Islandii i związanej z tym kwarantannie. Z obowiązków tych zwolnione są również osoby, mają oficjalne zaświadczenie potwierdzające przechorowanie COVID-19.

Ozdrowieńcy są zwolnione z obowiązku kwarantanny pod warunkiem przedłożenia zaświadczenia. Zaświadczenie musi być wydane w jednym z języków: islandzkim, norweskim, duńskim, szwedzkim lub angielskim i musi zawierać dane osobowe pasażera, datę, miejsce wykonania testu, nazwę instytucji, która przeprowadziła badanie, test, tel. kontakt z tą instytucją, datę wydania zaświadczenia oraz formę i wynik przeprowadzonego testu. Z kwarantanny zwolnione są również osoby, które posiadają aktualne międzynarodowe świadectwo szczepień potwierdzające pełne szczepienie przeciwko COVID-19. 

Warunki te będą obowiązywać do 1 maja 2021 r.

Loty na Islandię

Źródło: landlaeknir.is, landlaeknir.is


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top