Connect with us
Jarmarki bożonarodzeniowe w Helsinkach

Artykuły

Jarmarki bożonarodzeniowe w Europie 2020 – gdzie się odbędą?

Jarmarki bożonarodzeniowe w Europie 2020 – gdzie się odbędą?

Aktualna sytuacja spowodowała, że wiele zimowych destynacji i miast zdecydowało się na anulowanie corocznych jarmarków świątecznych. Tam, gdzie się one odbędą będą towarzyszyły dodatkowe zasady bezpieczeństwa i ograniczenia. Jarmarki świąteczne w 2020 roku – na które możemy się cieszyć?

UWAGA: przed podróżą polecamy sprawdzić, czy w międzyczasie dane miejsce nie zdecydowało się na zmianę lub też anulację tego typu wydarzenia oraz zasady dotyczące przekraczania granic.

Jarmark świąteczny w Wiedniu, Austria

Austriacy i wielu turystów z zagranicy nie potrafi sobie wyobrazić przedświątecznego czasu bez odwiedzenia Placu Marii Teresy (Maria-Theresien-Platz). Ze względu na aktualną sytuację jarmark w Wiedniu zostanie otwarty dopiero w grudniu, towarzyszyć mu będą specjalne zasady:

 • Obowiązkowe noszenie maseczek, wyjątkiem będzie czas podczas jedzenia i picia.
 • Dezynfekcja rąk.
 • Brak wydarzeń organizowanych wewnątrz.
 • Ograniczenie lub brak aktywnych zajęć dla dzieci.
 • Przy stole w wyznaczonych miejscach będzie mogło być maksymalnie 4 ludzi.
Jarmarki bożonarodzeniowe w Wiedniu
Jarmarki bożonarodzeniowe w Wiedniu, fot. Alisa Anton Unsplash

Jarmark bożonarodzeniowy w Barcelonie, Hiszpania

Uroczystości zwane Fira de Santa Llucia rozpoczęły się po raz pierwszy w 1786 r. Jednodniowe wydarzenie stało się obchodami na cześć św. Łucji trwającymi 3 tygodnie. Mieszkańcy przyjeżdżają tutaj, aby cieszyć się dobrym jedzeniem, występami, turystów przyciągają oryginalne ręcznie robione pamiątki i niepowtarzalna atmosfera. Według aktualnych informacji, uroczysta Fira odbędzie się również w 2020 roku.

Ilość stoisk zostanie zmniejszona do 133 (z 280).

Kiedy jest planowany: 29 listopad – 23 grudzień

Jarmark bożonarodzeniowy w Barcelonie,
Jarmark bożonarodzeniowy w Barcelonie, fot. nito Shutterstock

Jarmark świąteczny we Florencji, Włochy

Zapach świątecznych smakołyków w historycznym otoczeniu na długo zostanie w pamięci. Florencja planuje zorganizować bezpieczne jarmarki w okolicy Piazza del Duomo. Nie zabraknie tradycyjnej szopki. 8 grudnia będą zapalone światełka na ogromnej choince.

Kiedy jest planowany: 29 listopad – 23 grudzień

Jarmark świąteczny we Florencji
Jarmark świąteczny we Florencji, fot. Adisa Shutterstock

Jarmark świąteczny w Helsinkach, Finlandia

Piękne skandynawskie jarmarki na Placu Senackim w pobliżu pomnika Aleksandra II. są integralną coroczną tradycją. Głównym punktem jest zabytkowa karuzela. Są też tradycyjne przysmaki, fińskie bezalkoholowe grzane wino i rękodzieło.

Kiedy jest planowany: 5-22 grudzień

Jarmarki bożonarodzeniowe w Helsinkach
Jarmarki bożonarodzeniowe w Helsinkach, fot. Grisha Bruev Shutterstock

Jarmark świąteczny w Kopenhadze, Dania

Mówi się, że kopenhaskie jarmarki bożonarodzeniowe zostały zainspirowane Disneylandem. Ten duński park rozrywki jest najbardziej znany z urokliwych ogrodów Tivoli. Istnieje również tradycja marszu ku czci św. Łucji, w którym 100 dziewcząt nosi świece, śpiewając świąteczne piosenki.

Obowiązkowe jest noszenie maseczek w niektórych restauracjach, kawiarniach i na karuzelach. Zakazane jest też tańczenie i śpiewanie podczas koncertów i wystąpień.

Kiedy jest planowany: 13 listopad – 3 styczeń

Park Tivoli,
Park Tivoli, fot. Haydn Squibb Pixabay

Jarmark świąteczny w Nowym Jorku, USA

Bryant Park na Manhattanie zamienia się zimą w bajeczną zimową wioskę. Zarówno miejscowi, jak i turyści korzystają ze straganów z przysmakami i ogromnego lodowiska, które jest udostępnione bezpłatnie dla wszystkich.

W tym roku w zimowym miasteczku będzie mniej straganów i wszystko będzie miało miejsce na świeżym powietrzu. Na lodowisku będą obowiązywać następujące zasady:

 • Dezynfekcja rąk.
 • Rezerwacja na konkretny czas.
 • Noszenie maseczki.
Bryant Park, NYC,
Bryant Park, NYC, fot. Katia Hashbarger Pixabay

Specjalne znizki dla naszych czytelników

 • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
 • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
 • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

 • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top