Connect with us
Jordania

TOP oferty

Jordania: zachwycająca Petra i noc na pustyni, bilety do Ammanu z Polski od 331 zł

Jordania: zachwycająca Petra i noc na pustyni, bilety do Ammanu z Polski od 331 zł

Magiczna Petra, tajemnicza pustynia Wadi Rum i kąpiel w Morzu Martwym. Jeszcze nie masz biletu do Jordanii? Nie trać czasu i zarezerwuj swój bilet!

Planujesz podróż poślubną? Lonely Planet poleca ją spędzić miesiąc miodowy w Jordanii. Zobacz te nalepsze atrakcje Jordanii, przeczytaj jak oszczędzić z kartą Revolut i Jordan Pass.

Do Ammanu polecisz z Krakowa i Warszawy liniami lotniczymi Ryanair. Tanie bilety do Ammanu w Jordanii zarezerwujesz na Flipo.pl

Petra

Jeden z siedmiu cudów świata. So wykuta w skale starożytnej stolica Nabatejczyków (III-II wiek p.n.e.) prowadzi wąski wąwóz. Na oryginalny styl budynków składają się elementy architektoniczne zaczerpnięte z Egiptu, Grecji, Syrii czy Rzymu. W Petrze panuje magiczna atmosfera, zobacz na własne oczy “Skarbiec Faraona” (Al-Chazna), budowlę mającą 40-metrową fasadę wykutą z różowego piaskowca, “Klasztor” (Ad-Dajr), “Pałac Córki Faraona” (Kasr Bint Firaun) i zespół Grobowców Królewskich. Niesamowita atmosfera panuje podczas nocnego zwiedzania Petry.

Petra, Jordania
Petra, fot. Squirrel_photos Pixabay

Nie chcesz przepłacać w Jordanii? Zamów bezpłatną kartę REVOLUT – podręczny kantor w formie karty. Wysyłkę masz za darmo! Kliknij i zamów Revolut za darmo.

Góra Nebo

Znajdująca się niedaleko Morza Martwego góra Nebo miała być miejscem z którego biblijny Mojżesz miał zobaczyć Ziemię Obiecaną.

Góra Nebo, Jordania
Góra Nebo, fot. Petra, fot. falco Pixabay

Al-Karak

Znany z Zamku Krzyżowców, który został zbudowany w połowie XII wieku. Otoczony jest z trzech stron klifami. Góruje nad Drogą Królewską, traktem handlowym prowadzącym z Ammanu do Akaby. Doskonały punkt widokowy na okolicę.

Wadi Rum

Noc na pustyni wadi Rum to niezapomniana przygoda. Bezkresna przestrzeń, czerwone wydmy, skały. Wybierz się na wycieczkę, prześpij w beduińskim namiocie, nocą podziwiaj gwiazdy. Dla spragnionych wrażeń: wspinaczka na najwyższy szczyt Jordanii, Dżabal Umm ad Dami (1840 m n.p.m.), niedaleko granicy z Arabią Saudyjską, przy dobrej widoczności rozpościera się wspaniały widok, można dostrzec m.in. Morze Czerwone.

Pustynia Wadi Rum, Jordania
Pustynia Wadi Rum, fot. Matteo Paonessa Unsplash
Pustynia Wadi Rum, Jordania
Pustynia Wadi Rum, fot. Yuliya Kosolapova Unsplash

Wadi Mujib

Woda na pustyni? Tak, w rezerwacie al-Mudżib znajduje się niesamowity kanion, który we fragmentach można pokonać wybierając różne szlaki, np. Siq Trail. Niektóre z nich można przejść i przepłynąć samodzielnie, inne tylko z przewodnikiem.

Szlak Jordański (Jordan Trail)

650 km, 52 miasta i wioski po drodze, około 40 dni w podróży. Szlak Jordański to pieszy szlak prowadzący z północy z Um Qais To Ajloun do Akaby. Trasa prowadzi przez różne tereny, zalesione wzgórza, puszcze i najważniejsze pamiątki. Podczas niego zobaczysz Petrę i pustynię w Wadi Rum.

Morze Martwe

Morze, a właściwie słone jezioro bezodpływowe znajduje się na pograniczu Izraela, Palestyny I Jordanii. Jego zasolenie jest tak duże, że nawet osoby, które nie potrafią pływać będą się unosić na tafli wody. Nie zastanawiaj się długo, odpocznij leżąc w wodzie, ale pamiętaj, żeby unikać kontaktu oczu ze słoną wodą, będą cię długo szczypać oczy. Wysmaruj się gliną z morza i odmłódź swój organizm.

Morze Martwe, Jordania Izrael
Morze Martwe, fot. Buenas Dicas buenasdicas Pixabay
Morze Martwe, tanie loty do Jordanii
Morze Martwe, fot. Konstantin Tretyak Unsplash

Amman

Stolica Jordanii często jest tylko miejscem z którego turyści zaczynają swoją podróż do Petry czy też na pustynię Wadi Rum. Życie toczy się tu własnym tempem. Warto wybrać się na poznanie miasta. Z czasów rzymskich można zwiedzić amfiteatr z II wieku, forum czy też świątynię Herkulesa. Na uwagę zasługuje również cytadela z VIII wieku, która jest otoczona 700 metrowym murem.

Amman, Jordania
Amman, fot. Squirrel_photos Pixabay

Jordan Pass

Jprdan Pass (JP) to specjalna karta przeznaczona dla turystów odwiedzających Jordanię. W cenie karty są darmowe wstępy do ok. 40 atrakcji w kraju, bilet wstępu do Petry i co najważniejsze – mając Jordan Pass masz 30-dniową turystyczną wizę do Jordanii.

Jak zamówić Jordan Pass? Najłatwiej i najtaniej przez internet na oficjalnej stronie jordanpass.jo. Do wyboru są trzy pakiety, które różnią się ilością dni, w których można zwiedzać Petrę:

  • Jordan Wanderer: 1 dzień w Petrze – 70 JOD
  • Jordan Explorer: 2 dni w Petrze: 75 JOD
  • Jordan Expert: 3 dni w Petrze: 80 JOD.

Po dokonaniu wyboru i płatności (strona akceptuje polskie karty i kartę Revolut) na adres email otrzymasz Jordan Pass w pdf z kodem QR (pobierz na telefon lub wydrukuj). Ten dokument okazuje się na lotnisku po przylocie.

Jordan Pass a wiza turystyczna do Jordanii

Jordan Pass jest opcją, którą wybierają osoby podróżujące do różnych miejsc w Jordanii. Jeśli jednak zatrzymujesz się tylko w jednym miejscu, zastanów się, czy tańszym rozwiązaniem nie jest po prostu zakupienie samej wizy turystycznej (ta kosztuje 40 JOD). Opcja zakupienia wizy może się opłacać osobom, które podróżują z dziećmi. Te poniżej 12 roku życia mają bezpłatne wejścia do atrkacji w Jordanii.

Jordania
Jordania, fot. mikaelthunberg Pixabay

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
4.6/5 - (14 votes)
//
To Top