Connect with us
KLM Dreamliner, fot klm

Artykuły

Egzotyka z KLM: nowocześnie, komfortowo, z elastycznymi warunkami. Zobacz ich ofertę lotów na lato

Egzotyka z KLM: nowocześnie, komfortowo, z elastycznymi warunkami. Zobacz ich ofertę lotów na lato

Nowoczesne, ekologiczne, do pięknych egzotycznych miejsc z możliwością zmiany daty lub celu w dowolnym momencie. Tak właśnie lata z holenderskimi królewskimi liniami lotniczymi KLM w 2021 roku. Doskonale ją znają podróżujący z Warszawy, Krakowa, czy też Poznania. Przygotowaliśmy dla Ciebie artykuł – dlaczego polecamy lecieć z KLM do egzotyki, czego nowego możesz się spodziewać.

Loty z KLM: bezpieczeństwo i higiena na pierwszym miejscu

KLM bardzo dokładnie monitoruje sytuację koronawirusa i dostosowuje warunki lotu do aktualnej sytuacji. Zalecają odprawę online przed wylotem, a także zwracają uwagę na zmieniające się przepisy w niektórych krajach. Pokłady samolotów KLM są dezynfekowane po każdym locie i nadal obowiązują najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny. Oczywistością podczas lotu są filtry HEPA, pokładowe środki dezynfekujące, maseczki.

Z powodu COVID-19 w każdym kraju obowiązują różne ograniczenia wjazdu. Rząd holenderski wprowadził ograniczenia dla pasażerów podróżujących do Holandii z krajów wysokiego ryzyka. W przypadku podróżujących z Polski obowiązują następujące zasady: okazanie przewoźnikowi przed rozpoczęciem podróży podpisane oświadczenie oraz: 

 • Negatywnego wynik testu molekularnego PCR na Sars-Cov-2/COVID-19, do którego materiał pobrano nie później niż 24 h przed rozpoczęciem podróży (boarding); 

albo

 • Negatywnego wyniki dwóch testów: molekularnego PCR na Sars-Cov-2/COVID-19, do którego materiał pobrano nie później niż  do 72 h przed przybyciem do Holandii oraz antygenowego, szybkiego testu na Sars-Cov-2/COVID-19, do którego materiał pobrano nie później niż 24 h przed rozpoczęciem podróży (boarding).
 • Szczepienie nie zwalnia z obowiązku testu.

KLM: zmień bilet w taki sposób, jaki chcesz

Bilety lotnicze KLM należą do tych najbardziej elastycznych. W praktyce oznacza to, że jeśli bilet jest zarezerwowany z wylotem przed 31 grudnia 2021 r., a pasażer nadal nie jest w stanie podróżować z przyczyn osobistych, może bezpłatnie (bez opłaty linii lotniczej) zmienić termin lub kierunek podróży. Może również złożyć wniosek o zwrot sumy za bilet w formie vouchera do wykorzystania w przyszłości. Warto dodać, że jeśli występuje różnica w cenie nowego biletu, różnica ta musi zostać zapłacona – dotyczy to również innych linii lotniczych, które posiadają bilety elastyczne.

Nowe kierunki KLM w 2021 roku

KLM śledzi na bieżąco zainteresowanie pasażerów i warunki panujące w danych krajach. Od 29 czerwca na przykład dodają więcej połączeń do Kostaryki (San Jose, Liberia). W kwietniu wznowili loty do popularnych kierunków w Europie. Dodali na przykład Alicante, Malagę, Dubrownik, Ibizę, Majorkę, Weronę, Cagliari, Neapol i Katanię. Łącznie będą obsługiwać 96 tras w lecie 202, w porównaniu z 92 w ostatnim „normalnym” rozkładem w lecie 2019 roku.

Wiedziałeś, że? (Ciekawostki o KLM)

 • KLM może pochwalić się tym, że jest linią z jedną z najniższych czasów opóźnień.
 • Holenderskie linie lotnicze KLM jako pierwsze latały na syntetycznym ekopaliwie 
 • Linie lotnicze KLM będą wkrótce latać do tylu miejsc docelowych, co przed kryzysem.
KLM, fot. klm
KLM, fot. klm

Wygodnie, szybko, na pokładzie Dreamlinera

KLM korzysta z najnowocześniejszej floty lecąc do egzotyki – Boeing 787 Dreamliner. Flota KLM obejmuje łącznie 13 Boeingów 787-9 Dreamlinerów. To nowe maszyny z 2015 roku i specjalizują się w dłuższych lotach – to bardzo wydajne samoloty pod względem zużycia paliwa, dlatego holenderskie linie lotnicze nadały im nazwy kwiatów – to wyraz ich troski o naszą planetę. Na przykład we flocie mają słonecznik, goździk, lawendę, tulipan i inne.

Boeing 787 Dreamliner KLM, fot. klm
Boeing 787 Dreamliner KLM, fot. klm

KLM: darmowy wybór miejsca online

Nie ma znaczenia, którą metodę odprawy wybierzesz (pamiętaj, że KLM oferuje wybór dowolnego miejsca podczas odprawy). Możesz odprawić się online, do dyspozycji masz też stanowiska samoobsługowe na lotniskach lub klasyczne punkty odpraw. Istnieje możliwość samodzielnego nadania bagażu rejestrowanego.

Podstawowa cena biletu KLM / Air France zawiera 1x bagaż podręczny o wymiarach 55x35x25 cm, do którego można zabrać na pokład jeszcze jedną rzecz osobistą o maksymalnych wymiarach 40x30x15 cm np. Torebkę lub torbę na laptopa. Całkowita waga nie może przekroczyć 12 kg.

Serwis pokładowy podczas lotów KLM

Miejsca w klasie ekonomicznej na lotach do europejskich miast są tak samo ergonomiczne, jak na długich lotach. Różnica polega na tym, że przestrzeń na nogi jest o kilka centymetrów mniejsza (76 cm), a także kąt, pod jakim można je odchylić fotel (9 cm).

Wnętrze samolotu KLM, fot. klm

Nawet podczas krótkich lotów otrzymasz przekąskę i napój.

Loty z Amsterdamu na Karaiby są jeszcze bardziej komfortowe. Na siedzeniu czeka na Ciebie koc i poduszka. Zagłówek można odchylić po obu stronach, dzięki czemu głowa może odpocząć, nawet gdy siedzisz na środku lub w przejściu. Układ siedzeń na tej trasie w klasie ekonomicznej to 3-3-3.

Układ siedzeń w KLM, fot. klm
Układ siedzeń w KLM, fot. klm

Klasa ekonomiczna KLM na loty międzykontynentalne charakteryzuje się bardzo wygodnymi siedzeniami. Oprócz ergonomii ich komfort zwiększa również poduszka i koc, które każdy pasażer otrzymuje automatycznie. Nogi mają szerokość 79 cm (standard), fotele można również odchylić do 12,5 cm. System rozrywki jest taki sam jak w klasie ekonomicznej dla lotów międzykontynentalnych.

 • Standardowa przestrzeń na nogi (79 cm / 31 cali). 
 • Możliwość odchylenia fotela do 12,5 cm. 
 • Ergonomicznie ukształtowany z regulowanym zagłówkiem.
 • Wyświetlacz 9-11 cali do rozrywki multimedialnej.
 • Bezpłatny wybór miejsca podczas odprawy. 
 • Butelka wody, chusteczki i komplet słuchawek.
Fotele w KLM, fot. klm
Fotele w KLM, fot. klm

Jeśli podróżujesz poza Europę w klasie ekonomicznej KLM, możesz cieszyć się ciepłym jedzeniem i różnorodnymi napojami. Oprócz dania głównego dostaniesz również sałatkę i deser, dzięki małym przekąskom nie będziesz głodny nawet między tymi daniami. Zaproponują Ci również różne napoje – alkoholowe (piwo i wino) i bezalkoholowe (w tym kawę i herbatę). Wspaniałe jest to, że jeśli jesteś głodny, w każdej chwili możesz poprosić o przekąskę.

Serwis pokładowy KLM, fot. klm
Serwis pokładowy KLM, fot. klm
Posiłek w KLM, fot. klm
Posiłek w KLM, fot. klm

Pokładowy system rozrywki zawiera 200 filmów, różne albumy muzyczne i gry specjalnie dla dzieci. Oferta jest aktualizowana co miesiąc.

KLM, fot. klm
KLM, fot. klm

Bilety KLM w promocji

Loty KLM


Specjalne znizki dla naszych czytelników

 • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
 • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
 • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

 • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top