Connect with us
KLM, fot. Thomas B. Pixabay

Artykuły

KLM wstrzymuje bezterminowo loty międzykontynentalne

KLM wstrzymuje bezterminowo loty międzykontynentalne

Od najbliższego piątku, 22 stycznia 2021, holenderskie linie lotnicze odwołują wszystkie swoje dalekie trasy. Jest to reakcja na nowe restrykcje wprowadzone przez tamtejszy rząd.

Nowe restrykcje w Holandii, problemy również w przypadku tranzytu

Rząd niderlandzki ogłosił 20 stycznia nowe restrykcje spowodowane zwiększoną liczbą przypadków koronawirusa. Od soboty będzie zabronione wykonywanie połączeń do Ameryki Południowej. Osoby, które będą przybywać do Holandii będą musiały przedstawić aż dwa negatywne wyniki testów na koronawirusa. Pierwszy z nich może być maksymalnie 72 godziny przed planowanym przylotem do tego kraju i wymóg ten dotyczy też pasażerów jedynie przesiadających się na jednym z niderlandzkich lotnisk. Drugi, szybki test antygenowy, który ma zostać wykonany bezpośrednio przed wejściem na pokład samolotu lub innego środka komunikacji, będzie wymagany od soboty.

Od piątku 22 stycznia nie wystartuje żaden z ok. 270 zaplanowanych tygodniowo lotów długodystansowych KLM.

“Na podstawie posiadanych przez nas informacji będzie to również dotyczyło członków naszych załóg. Nie możemy ryzykować, że członkowie załóg utkną za granicą, dlatego zdecydowaliśmy się wstrzymać wszystkie loty długodystansowe” – Gerrie Brand, rzecznik prasowy KLM.

Nowe zasady w przypadku podróży do Holandii lub przez Holandię

  • Test RT-PCR nie starszy niż 72 godziny.
  • Szybki test wykonany nie później niż 4 godziny przed wylotem.
  • Wyjątkami są osoby poniżej 13 roku życia. Negatywny wynik testu musi być w języku angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim lub holenderskim.
  • Przedstawienie potwierdzenia negatywnego wyniku testu RT-PCR na COVID-19 nie zastępuje zdecydowanie zalecanej 10-dniowej kwarantanny i badania na obecność COVID-19 w przypadku wystąpienia objawów chorobowych po przyjeździe do kraju.
  • Zakaz lotów (tymczasowo na 1 miesiąc) dotyczy następujących krajów pozaeuropejskich: Argentyna, Boliwia, Brazylia, Wyspy Zielonego Przylądka, Chile, Kolumbia, Ekwador, Gujana Francuska, Gujana, Panama, Paragwaj, Peru, RPA, Surinam, Urugwaj, Wielka Brytania, Wenezuela.

Źródło: simpleflying, government.nl


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
Click to comment
//
To Top