Connect with us
Wynajem mieszkania,

Artykuły

Kod rabatowy Airbnb – zyskaj nawet 41 euro zniżki

Kod rabatowy Airbnb – zyskaj nawet 41 euro zniżki

Historia Airbnb zaczęła się w 2008 roku, kiedy dwóch dizajnerów zdecydowało się wynajmować krótkoterminowo jeden z pokojów w swoim mieszkaniu w San Francisco, żeby obniżyć koszty i coś dodatkowo zarobić. Po prawie 10 latach serwis Airbnb jest znany na całym świecie, umożliwia wynajęcie pokoju lub całego mieszkania (czasami też willi lub zamku) w dowolnym miejscu na świecie.

Dzięki Flipohity możesz zyskać kod rabatowy Airbnb i zniżkę na pierwszy nocleg. 

Przeczytaj czym jest serwis Airbnb, jak otrzymać kod rabatowy Airbnb, dlaczego warto się zarejestrować, na co zwrócić uwagę i jak to wszystko działa.

Kod rabatowy AIRBNB – kliknij tutaj

Jak działa Airbnb?

Każdy użytkownik ma swój profil

Wynajmujący mieszkanie oraz właściciel ma w serwisie własny profil, który zawiera podstawowe informacje, które nie naruszają ochrony danych osobowych. Widoczne jest imię, zdjęcie profilowe. W przypadku wynajmujących można sprawdzić oferowane przez niego obiekty, przeczytać opinie gości (opinie o pobycie – gościu może zostawić również wynajmujący).

Każde miejsce jest inne

Na Airbnb wynajmowane są pokoje prywatne, wieloosobowe, całe domy, pałace. Każde miejsce ma indywidualny charakter. Wiele obiektów normalnie jest zamieszkiwana przez właścicieli, którzy na przykład w trakcie podróży lub nieobecności oferują swój apartament innym. Serwis Airbnb oferuje proste narzędzia za pomocą których można znaleźć odpowiednie lokum. Wyszukuje się je na podstawie daty, miejsca, typu zakwaterowania oraz przedziału cenowego (cena podawana jest za noc). Konkretne mieszkanie można wybrać korzystając z mapy. Konkretny adres danego Airbnb wysyłany jest dopiero później przez właściciela, na mapie zaznaczona jest przybliżona okolica. Wynajmujący opisują oferowany typ zakwaterowania, zamieszczają fotografie, podają szczegóły dotyczące podstawowych zasad, czasu odbioru kluczy itp.

Kod rabatowy AIRBNB – kliknij tutaj

Bądź w kontakcie przez Airbnb

Serwis Airbnb umożliwia wymianę wiadomości pomiędzy wynajmującym a gościem. Dostępne są również różnego rodzaju fora, organizowane wydarzenia. Polecane są miejsca i atrakcje w danym miejscu. W trakcie rezerwacji można dowiedzieć się o ciekawych atrakcjach w których można wziąć udział, w tym np. degustacjach loklanych przysmaków organizowanych we współpracy z serwisem.

Dlaczego wierzyć serwisu Airbnb?

Każdy kto korzysta z Airbnb ma sprawdzony profil, który obejmuje fotografię, adres e-mail oraz numer telefonu. Goście oraz wynajmujący budują swoją wiarygodność przez dobrze przygotowane profile, przede wszystkim zaś na pozytywnych recenzjach. Pomocą w przypadku podejrzanych ofert lub zachowania służy również sam serwis Airbnb.

Jak się płaci za zakwaterowanie przez Airbnb?

Płatność za zakwaterowanie Airbnb odbywa się w kilku prostych krokach. Po wyborze miejsca, daty i mieszkania dokonuje się rezerwacji i płatności kartą. Po potwierdzeniu ze strony wynajmującego, z karty pobierana jest dana suma. W wielu przypadkach właściciel mieszkania może określić zasady anulacji, “przetrzymania rezerwacji”, bezpłatnej możliwości anulacji.

W podsumowaniu zamówienia wypisane są informacje dotyczące płatności: przedstawiona jest opłata za wynajem, sprzątanie, opłata serwisowa Airbnb.

Kod rabatowy AIRBNB – kliknij tutaj

W serwisie Airbnb zarezerwujesz różne ciekawe typy zakwaterowania, np. oryginalny szklany dom

Na co zwrócić uwagę rezerwując Airbnb

Dokonując rezerwacji czy to na Airbnb, booking, bezpośrednio w hotelu czy też pensjonacie warto zachować zdrowy rozum. Tygodniowy pobyt w centrum Miami za 50 euro? Brzmi podejrzanie! Rezerwując warto zwrócić uwagę na opinie osób, które wynajmowały wcześniej dane lokum, w razie wątpliwości zawsze można napisać do właściciela, poprosić o konsultację serwis Airbnb. 

Rezerwując pobyt warto rozważyć, czy mimo wszystko nie lepszą opcją jest rezerwacja zakwaterowania w tradycyjnym hotelu lub hostelu. Większość obiektów Airbnb ma jasno określone zasady anulacji lub zmiany, które w porównaniu z booking.com mogą być mniej elastyczne. 

Trzeba pamiętać o tym, że właściciel mieszkania Airbnb może kiedykolwiek anulować Twój pobyt w mieszkaniu. Oczywiście w tej sytuacji jest ukarany przez serwis, który może Ci zaproponować inny obiekt, ale ten może być dostępny w zupełnie innej cenie lub dzielnicy.

Kod rabatowy AIRBNB – kliknij tutaj

Co ciekawego można wynająć na Airbnb?

W ofercie Airbnb znajduje się ponad 6 milionów pokoi, domków, pałacyków, zamków. Możesz wynająć np. tipi w Parku Narodowym Yellowstone, oryginalny dom ze szkła pośrodku lasu, luksusowy samolot tylko dla ciebie czy nawet całą wyspę na Fidżi.

Na Airbnb zarezerwujesz m.in. tipi w parku Yellowstone

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
//
To Top