Connect with us
Fascynujące sklały na Seszelach,sh

Artykuły

Kraje, które witają zaszczepionych podróżnych

Kraje, które witają zaszczepionych podróżnych

Wraz z pojawieniem się szczepionki przeciwko COVID-19 kilka krajów stopniowo zdecydowało się zapewnić zaszczepionym podróżnym pewne korzyści w postaci złagodzonych ograniczeń. Obecnie istnieje kilka krajów, w tym cztery europejskie, które znoszą obowiązek kwarantanny lub udowodnienia negatywnego wyniku testu RT-PCR dla podróżnych, którzy otrzymali obie dawki szczepionki przeciwko COVID-19. Wkrótce pojawią się też inne, w tym popularna Tajlandia.

Islandia – warunki podróży dla zaszczepionych

Islandia była jednym z pierwszych krajów, które zezwoliły na zwolnienie z kwarantanny i testów podróżnym, którzy pokonali COVID-19 w grudniu ubiegłego roku. Wyjątki dotyczą również pasażerów, którzy otrzymali obie dawki szczepionki na koronawirusa i są w stanie przedstawić ważne międzynarodowe świadectwo szczepienia.

Islandia – dla niezaszczepionych: obowiązkowe są dwa testy. Pierwszy test wykonywany jest przyjeździe do kraju, drugi piątego lub szóstego dnia. Testowanie jest bezpłatne, ale pasażerowie są zobowiązani do spędzenia okresu między pierwszym a drugim testem na kwarantannie.

Polska – warunki podróży dla zaszczepionych

Osoby podróżujące do Polski mogą uniknąć kwarantanny po przedstawieniu zaświadczenia o otrzymaniu dwóch dawek szczepionki.

Polska – dla niezaszczepionych: minimalnie do 14 lutego podróżujący do Polski transportem zbiorowym (autobusem, pociągiem, samolotem) muszą odbyć 10-dniową kwarantannę.

Rumunia – warunki podróży dla zaszczepionych

Zaszczepieni pasażerowie do Rumunii również są zwolnieni z kwarantanny. Będą potrzebować zaświadczenia o szczepieniu, zawierającego datę podania szczepionki z drugiej serii – taki dokument powinna im wystawić jednostka medyczna, w której zostali zaszczepieni.

Rumunia – dla niezaszczepionych: obowiązuje 14-dniowa kwarantanna. Osobom, które spędzą w Rumunii mniej niż 72 godziny, wystarczy negatywny test RT-PCR (nie starszy niż 48 godzin).

Estonia – warunki podróży dla zaszczepionych

Od lutego do Estonii będą mogli podróżować bez problemów zaszczepieni przeciwko COVID-19. Ominie ich kwarantanna i testy. Jest jednak jeden warunek – od szczepienia musi minąć co najmniej sześć miesięcy. Dotyczy to również ozdrowieńców.

Estonia – dla niezaszczepionych: obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna.

Cypr – warunki podróży dla zaszczepionych

Zaszczepieni podróżni zostaną zwolnieni z ograniczeń w podróżowaniu na Cyprze już 1 marca tego roku. Kategorie krajów zmienią się z A, B, C na cztery nowe. Od marca zaszczepieni pasażerowie unikną tym samym obowiązku zgłaszania negatywnego wyniku COVID-19.

Cypr – dla niezaszczepionych: aktualnie Polska znajduje się w kategorii C – de facto oznacza to, że obywatele Polski (o ile nie należą do określonej przez rząd grupy, np. są członkami rodzin) nie mogą podróżować na Cypr.

Seszele – warunki podróży dla zaszczepionych

Wczasowicze mogą podróżować na Seszele dwa tygodnie po otrzymaniu drugiej dawki szczepionki na koronawirusa. Oprócz oficjalnego świadectwa o szczepieniu konieczne będzie również przedstawienie negatywnego wyniku testu na COVID-19 (test nie może być starszy niż 72 godziny).

Seszele – dla niezaszczepionych: Seszele są obecnie zamknięte dla niezaszczepionych pasażerów, a otwarcie zaplanowano na połowę marca tego roku. Konieczne będzie przedstawienie negatywnego wyniku testu na COVID-19.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top