Connect with us
Hawana, Kuba

Artykuły

Kuba: trzy etapy otwarcia

Kuba: trzy etapy otwarcia

Położona na Morzu Karaibskim Kuba to jedna z ciekawszych destynacji turystycznych. Po pandemii kraj aktualnie przygotowuje się do ponownego otwarcia dla turystów. Najwcześniej otwarte zostaną niektóre resorty.

Kuba: jak będzie wyglądać urlop na wyspie?

Pierwszy etap to umożliwienie podróży Kubańczykom po wyspie. Miałby zacząć pod koniec czerwca. Kiedy będą mogli przylecieć na Kubę turyści z zagranicy? Ma to mieć miejsce w drugiej fazie, która przewidywana jest na koniec sierpnia. Planowane są ograniczenia. Początkowo na małych regionalnych lotniskach będą dozwolone tylko loty czarterowe z zagranicy, a turystyka będzie ograniczona do wybranych ośrodków. Przybywający goście zostaną przetransportowani autobusem bezpośrednio do hoteli all inclusive na wyspach Cayo Coco, Cayo Guillermo i Cayo Santa María na północnym wybrzeżu, Cayo Largo del Sur na południu. W tej chwili Varadero, największy kurort na Kubie, pozostaje zamknięty dla zagranicznych turystów. Podobnie jak Hawana.

Na wszystkich lotniskach turyści będą testowani pod kątem COVID-19, będzie mierzona również temperatura. W hotelach będą musiałby być kliniki, gdzie będą umieszczone osoby, u których został potwierdzony nowy koronawirus.

Hotele aktualnie sprawdzają i przygotowują specjalne protokoły higieniczne. Hiszpańska firma, która jest właścicielem około 40 obiektów – hoteli czy resortów na Kubie zaangażowała specjalistów od tego, żeby upewnili się, że każdy budynek spełnia wszystkie normy.

Jeśli chodzi o zagranicznych turystów – na drugim etapie nie będzie możliwe korzystanie z lokalnych restauracji i zakwaterowanie w prywatnych domach.

Źródło: lonelyplanet.com


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
//
To Top