Connect with us
LOT, samolot PLL LOT, for lot.com.pl

Artykuły

#LOTdoDomu – jak wrócić do Polski samolotem?

#LOTdoDomu – jak wrócić do Polski samolotem?

Od kilku dni narodowy przewoźnik realizuje specjalne loty repatriacyjne dla Polaków, którzy znajdują się poza granicami kraju. W związku z próbami powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa wiele krajów podjęło decyzję o zakazie lotów, zamknięciu granic.

Dzięki projektu #LOTdoDomu, o którym pisaliśmy 14 marca, do Polski wróciło około 29 tysięcy osób (podaje serwis pasazer.com). Loty repatriacyjne realizowane były z Azji USA, czy też europejskich miast.

#LOTdoDomu – kto może skorzystać

Do projektu #LOTdoDomu mogą się zgłosić: obywatele Polski, małżonkowie obywateli polskich, dzieci obywateli polskich, osoby posiadające Kartę Polaka, osoby posiadające prawo stałego lub czasowego pobytu na terenie RP lub pozwolenie na pracę.

Na podstawie zarządzenia każdy, kto wróci do Polski musi odbyć 14-dniową kwarantannę domową (więcej: flipohity.pl/stan-zagrozenia-epidemicznego-polska/)

#LOTdoDomu – lista połączeń

Na podstawie informacji ze zgłoszeń i ambasad LOT aktualizuje codziennie dostępne loty. Sprawdź listę lotów LOTdoDomu: https://lotdodomu.com/.

W ciągu najbliższych dni LOT zrealizuje loty repatriacyjne z BAli, MAlediw, Kolombo, Bangkoku, Amsterdamu, Paryża i wielu innych miast. W zależności od zapotrzebowania lista jest rozszerzana.

Co w przypadku jeśli jesteś za granicą, ale nie jest planowany żaden lot w Twojej okolicy? Wypełnij specjalny formularz na stronie: https://lotdodomu.com/ podając informację o tym, gdzie się znajdujesz.

#LOTdoDomu – ile kosztują bilety

„Za powrót do Polski specjalnymi lotami organizowanym przez LOT podróżujący zapłacą zryczałtowaną stawkę. Jej wysokość będzie zależała od kierunku, z którego realizowany będzie przelot: 400 – 800 PLN w granicach Europy i 1600 – 2400 PLN za przelot dalekiego zasięgu. Pozostałą kwotę dopłaci polski rząd” – https://www.lot.com/pl/pl/lot-do-domu

Transport krajowy dla pasażerów #LOTdoDomu

We współpracy z lotniskiem Chopina, PKP Intercity oraz Polonus zostały uruchomione dodatkowe specjalne pociągi i autobusy, które rozwiozą bezpłatnie pasażerów z lotniska w ramach kraju. Więcej informacji o transporcie krajowym pasażerów #LOTdoDomu TUTAJ.

Współpraca ze służbami medycznymi

„Lotnisko Chopina dba o zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu pasażerów przylatujących do Polski. Pracownicy lotniska koordynują proces odprawy pasażerów po przylocie, nadzorują wypełnienie Kart Lokalizacji Pasażera oraz udzielają informacji dotyczących transportów krajowych, przygotowanych z myślą o pasażerach operacji #LOTdoDomu” – https://www.lot.com/pl/pl/transport-krajowy


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top