Connect with us

Artykuły

Polska wprowadza stan zagrożenia epidemicznego: zamyka granice i zawiesza loty międzynarodowe

Polska wprowadza stan zagrożenia epidemicznego: zamyka granice i zawiesza loty międzynarodowe

Od soboty 14.03 zostanie w Polsce wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego. Ogłosił to premier Mateusz Morawiecki. Serwis pasazerom.com informuje o wznowieniu kontrol granicznych i zawieszeniu lotów międzynardowych z/do Polski spowodowanych rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Stan zagrożenia epidemicznego w Polsce

„W obliczu światowej epidemii najważniejsze słowa to bezpieczeństwo i odpowiedzialność. Odpowiedzialne działanie, które może doprowadzić do tego, że zminimalizujemy skutki tej pandemii. Dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego” -premier Mateusz Morawiecki.

Restrykcje od 14 marca 2020 (od północy z soboty na niedziele)

  • W chwili obecnej restrykcje mają potrwać 10 dni
  • Zakaz wjazdu dla cudzoziemców
  • 14-dniowa kwarantanna domowa dla obywateli polskich (oraz cudzoziemców na stałe przebywających lub pracujących w Polsce) po powrocie do kraju
  • Przywrócenie kontroli granic (nie dotyczy transportu towarów)
  • Od niedzieli (14.03) zawieszone zostają międzynarodowe połączenia osobowe lotnicze i kolejowe (możliwe będą tylko przeloty międzynarodowe czarterowe oraz te, które będą przywoziły polskich obywateli z urlopów) – dotyczy to również przewoźników PLL LOT oraz PKP
  • Czynne pozostają m.in. sklepy spożywcze i apteki, punkty z usługami „na wynos”

„Pozostawiamy pewną możliwość transportu kołowego, po to żeby dopuścić bardzo kontrolowaną od strony sanitarnej, opatrzoną obowiązkiem kwarantanny możliwość przyjazdu do Polski ” – premier Mazowiecki.

PLL LOT – loty z/do Polski od 15 marca

Na stronie PLL LOT można przeczytać krótki komunikat przewoźnika https://www.lot.com/pl/pl/koronawirus-zawieszone-loty o wstrzymaniu operacji – dotyczyć by to miało nie tylko lotów międzynardoowych, ale również wewnętrznych. Loty z/do Budapesztu, skąd przewoźnik realizuje loty również będą wstrzymane.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top