Connect with us
Lotnisko Schwechat, Wiedeń, fot. Martin Winkler Pixabay

Artykuły

Lotniskowy test na koronawirusa we Wiedniu

Lotniskowy test na koronawirusa we Wiedniu

Wiedeńskie lotnisko Schwechat od wczoraj oferuje pasażerom możliwość wykonania testu na obecność koronawirusa. W przypadku jeśli wynik jest negatywny, przylatujący mogą w ten sposób uniknąć 14-dniowej kwarantanny. Testy mogą wykonać również pasażerowie, którzy wylatują z Wiednia i w swojej destynacji docelowej muszą przedstawić zaświadczenie z negatywnym wynikiem.

Test na Covid-19 na lotnisku

Pasażerowie, którzy wylądują we Wiedniu muszą przedstawić negatywny test na nowy koronawirus, który nie jest starszy niż 4 dni. Osoby, które takiego zaświadczenia nie mają, muszą odbyć 14-dniową kwarantannę. 

Wykonanie testu ma kosztować 190 euro (około 870 zł). Wyniki są znane w ciągu 2-3 godzin. 

Operacje lotnicze we Wiedniu

Z powodu zagrożenia rozprzestrzenianiem się choroby oraz ze względu na regulacje państwowe i międzynarodowe wiele lotnisk realizuje minimalne operacje lotnicze. Linie lotnicze zredukowały siatkę połączeń i anulowały lub wstrzymały wiele ze swoich lotów. We Wiedniu dostępne są regularne połączenia do Dohy (Katar), Dortmund, Düsseldorfu, Frankfurtu, Hamburga (Niemcy), Lizbony (Portugalia), Mińska (Białoruś) i Sofii (Bułgaria).


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.

Rabaty

You currently have access to a subset of Twitter API v2 endpoints and limited v1.1 endpoints (e.g. media post, oauth) only. If you need access to this endpoint, you may need a different access level. You can learn more here: https://developer.twitter.com/en/portal/product