Connect with us
Kepler track, Nowa Zelandia

Artykuły

Nowa Zelandia: 7 najpiękniejszych parków narodowych, loty do Nowej Zelandii od 2549 zł

Nowa Zelandia: 7 najpiękniejszych parków narodowych, loty do Nowej Zelandii od 2549 zł

Nowa Zelandia jest przyrodniczym unikatem. Znajdują się tu gejzery, gorące źródła, góry, lodowce i plaże. Nowa Zelandia ma 14 parków narodowych, które łącznie zajmują ok. 10% powierzchni kraju. Wybraliśmy TOP 7 najbardziej zachwycających, które spowodują, że jeszcze bardziej zakochasz się w Nowej Zelandii.

Tanie loty do Nowej Zelandii nie zdarzają się często, zwłaszcza w sezonie.

  • Terminy: listopad – czerwiec.
Londyn1 przesiadkaAuckland1 przesiadkaLondyn
PekinPekin
od 2549 Rezerwacja
Warszawa1 przesiadkaAuckland1 przesiadkaWarszawa
PekinPekin
od 3899 Rezerwacja

Wyspa Północna

Park Narodowy Egmont

Park został utworzony w 1900 roku i znajduje się w zachodniej części Wyspy Północnej. Nazwa parku pochodzi od wulkanu Egmont, który się tu znajduje. Taranaki, jak inaczej nazywają wulkan ma wysokość 2518 m n.p.m. i jest cały czas czynny.

Egmont Nowa Zelandia
Park Narodowy Egmont, fot. Jia He Dreamstime.com

W Parku Egmont wytyczone są różne szlaki turystyczne, również na sam szczyt. Podczas trekkingu można zobaczyć wodospady oraz baseny.

Szlak Mangorei Track prowadzi przez Park Narodowy Egmont,
Szlak Mangorei Track prowadzi przez Park Narodowy Egmont, fot. Cbork7 Dreamstime.com

Park Narodowy Tongariro

Tongariro znajdujący się w centralnej części Wyspy Północnej został już założony w 1887 roku, od 1990 zaś znajduje się również na liście dziedzictwa UNESCO. Jest to równocześnie jest z pierwszych parków narodowych na świecie.

Czerwony Krater W Parku Narowodym Tongariro,
Czerwony Krater W Parku Narowodym Tongariro, fot. Gábor Kovács | Dreamstime.com

W ramach Parku Narodowego Tongariro znajdują się aktywne wulkany oraz liczne, które już wygasły. Przez park prowadzi Tongariro Alpine Crossing, szlak turystyczny, który jest znany ze swojego “księżycowego” krajobrazu. Prowadzi m.in. przy Ngauruhoe, mający 2291 m n.p.m., który został sfilmowany i przedstawiał Górę Przeznaczenia w filmie “Władca Pierścieni”. Góra sąsiaduje z wulkanami Tongariro oraz Ruapehu.

Tongariro, Nowa Zelandia
Emerald lakes on Tongariro Crossing track
Jezioro Emerald na szlaku Tongariro Crossing, fot. Filip Fuxa Dreamstime.com

Wyspa Południowa

Park Narodowy Abel Tasman

Park nosi nazwę po Ablowi Tasmanowi, który jako pierwszy Europejczyk dopłynął do Tasmanii i Nowej Zelandii. Park znajduje się w północnej części Wyspy Południowej i jest jednym z najmłodszych parków narodowych w Nowej Zelandii, został założony w 1942 roku.

Wybrzeże Parku Abel Tasman,
Wybrzeże Parku Abel Tasman, fot. Anita Kuipers Dreamstime.com

Przez park prowadzi jeden z Wielkich Szlaków Nowej Zelandii, Szlak Wybrzeża Abel Tasman (Abel Tasman Coast Track). Ma 52 km długości i mogą przejść po jej fragmentach nawet dzieci, osoby niepełnosprawne i starsze. Pod koniec trasy znajduje się Totaranui, 1-kilometrowa plaża, która zachwyca swoim piaskiem.

Piaszczysta plaża Totoranui w Parku Narodowym Abel Tasman
Piaszczysta plaża Totoranui w Parku Narodowym Abel Tasman, fot. Rudmer Zwerver Dreamstime.com

Park Narodowy Fiordland

Założony w 1952 roku Park Narodowy Fiordland ma największą powierzchnię. Znajduje się w południowo-zachodniej części Wyspy Południowej. Znany jest ze swoich fiordów, wśród nich jest Milford Sound. To tu znajduje się góra Mitre Peak, która ma wysokość 1692 m n.p.m. Ze względu na swój wygląd jest jednym z najczęściej fotografowanych szczytów w Nowej Zelandii.

Mitre peak
Mitre Peak, fot. Natheepat Kiatpaphaphong Dreamstime.com

Przez park prowadzi Milford Track, szlak turystyczny, który uznawany jest za jeden z najlepszych. Malownicza trasa prowadzi przez góry, wodospady i las deszczowy.

Szlak Milford Track
Szlak Milford Track, fot. Hugoht Dreamstime.com

Park Narodowy Góry Cooka

Park został wpisany na listę dziedzictwa UNESCO. Został założony w 1953 roku i leży w centralnej części Wyspy Południowej. Jest to górzysty park, który pokrywa prawie w połowie lodowiec. Swoją nazwę zawdzięcza najwyższej górze Nowej Zelandii, Górze Cooka, który ma 3724 m n.p.m. Ta zaś pochodzi od kapitana Cooka, który dotarł do wybrzeży Nowej Zelandii.

gora Cooka w parku narodowym Cooka, Nowa Zelandia
Mt Cook, fot. Mariusz Prusaczyk Dreamstime.com

Na zboczu góry znajduje się największy w Nowej Zelandii lodowiec, Lodowiec Tasmana, który ma niecałe 30 m.

Jezioro Tasman Glacier w Parku Narowym Mount Cook
Jezioro Tasman Glacier Lake w Parku Narowym Mount Cook, fot. Joppi Dreamstime.com

Park Narodowy Mount Aspiring

Park Mount Aspiring jest jednym z czterech parków narodowych wpisanych na listę dziedzictwa UNESCO. Znajduje się w zachodniej części Wyspy Południowej i został utworzony w 1964 roku. Jego nazwa pochodzi od szczytu Mount Aspiring, który ma 3033 m n.p.m.

Jezioro Wanaka, w tle Mount Aspiring
Jezioro Wanaka, w tle Mount Aspiring, fot. Pstedrak Dreamstime.com

Park przecinają szlaki: Gillespie Pass circuit, Matukituki Valley, Rees-Dart circuit oraz Routeburn Track, jeden z Wielkich Szlaków, który prowadzi przy m.in. jeziorach Howden i MacKenzie oraz w pobliżu wodospadów.

Szlak Routeburn Track
Szlak Routeburn Track, fot. Naruedom Yaempongsa | Dreamstime.com

Park Narodowy Westland

Znajdujący się na zachodnim wybrzeżu Wyspy Południowej Park Westland został utworzony w 1960 roku. Znajduje się również na liście dziedzictwa UNESCO. Krajobraz parku jest różnorodny, znajdują się tu mokradła, ale również szczyty górskie, lodowce oraz tropikalne puszcze i plaże.

Las deszczowy w Parku Narodowym Westland
Las deszczowy w Parku Narodowym Westland, fot. Irina88w | Dreamstime.com

W parku znajdują się lodowce: Fox, który ma 13 m długości oraz Franz Josef, który jest niewiele krótszy. Przez Westland przepływa również rzeka Karangarua, która urzeka swoim kolorem.

lodowiec fox w parku narodowym westland
Lodowiec Fox, fot. Johncarnemolla Dreamstime.com

Matamata, czyli wioska hobbitów

Jesteś fanem fantasy lub nie wyobrażasz sobie podróży do Nowej Zelandii bez zobaczenia na żywo malowniczych krajobrazów z „Władcy Pierścieni”? Wybierz się do Matamata, czyli wioski hobbitów. Wcześniejszy plan filmowy jest jedną z atrakcji Nowej Zelandii. Znajduje się tu ponad 50 domków hobbicich rozmiarów i innych rekwizytów. Wybierając się na wycieczkę z przewodnikiem poczujesz niesamowitą atmosferę miejsca i dowiesz się ciekawostek.

Matamata - wioska hobbitów, Nowa Zelandia
Matamata – wioska hobbitów, fot. Shan Li Fang Unsplash

Loty do Australii i Oceanii

Skorzystaj z aktualnych promocji lotów do Australii i Nowej Zelandii i poleć „na drugi koniec świata” już od 2154 zł z kodem zniżkowym FLIPOHITY. Tanie loty do Nowej Zelandii i australii zarezerwujesz na Flipo.pl.

Londyn/Warszawa1 przesiadkaAustralia/Oceania1 przesiadkaLondyn/Warszawa
od 2154 Rezerwacja

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (6 votes)

Rabaty

You currently have access to a subset of Twitter API v2 endpoints and limited v1.1 endpoints (e.g. media post, oauth) only. If you need access to this endpoint, you may need a different access level. You can learn more here: https://developer.twitter.com/en/portal/product