Connect with us
Lufthansa, maseczka FFP2

Artykuły

Lufthansa Group: obowiązkowa maseczka FFP2

Lufthansa Group: obowiązkowa maseczka FFP2

Od 25 stycznia 2021 r. linie Austrian Airlines zaczną wymagać od pasażerów noszenia masek FFP2 na pokładzie samolotów. Lufthansa Group od 1 lutego będzie wymagać: Respirator FFP2 (bez zaworu) lub maseczkę chirurgiczną. Te będą obowiązkowe podczas lotów do/z Niemiec z Lufthansą oraz do/z Niemiec z SWISS. Lufthansa Group zdecydowała się na ten krok ze względu na decyzję rządową o obowiązku noszenia lepiej chroniących maseczek w transporcie publiczny i pojawienie się nowej mutacji koronawirusa.

Maseczka FFP2 lub chirurgiczna podczas lotów do/z Niemiec

Linie lotnicze Lufthansa Group wprowadzają wymóg noszenia medycznej maski ochronnej podczas lotów do iz Niemiec. Rozporządzenie wchodzi w życie 1 lutego. Od tego dnia pasażerowie będą zobowiązani do noszenia maski chirurgicznej, FFP2 w standardzie KN95 / N95 podczas wchodzenia na pokład, lotu i opuszczania samolotu.

Maseczka respirator FFP2
Maseczka respirator FFP2, fot. Greenvalley Picture Unsplash

Tak jak poprzednio, zwolnienie z obowiązku noszenia nakrycia ust i nosa podczas lotu ze względów zdrowotnych jest możliwe tylko wtedy, gdy pasażer przedstawi zaświadczenie lekarskie zostanie wydane na formularzu dostarczonym przez Lufthansę i negatywny test na COVID-19, który nie jest starszy niż 48 godziny na planowanym początku podróży.

Przyłbice, maski FFP2 z zaworem, chusty oraz szale nie są dozwolone na pokładzie, ponieważ pozwalają na ujście wydychanego powietrza i nie zapewniają odpowiedniej ochrony.

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem grupy Lufthansa zakażenie na pokładzie jest w zasadzie bardzo mało prawdopodobne. Wszystkie samoloty Lufthansa Group wyposażone są w najwyższej jakości filtry powietrza (HEPA), które zapewniają jakość powietrza podobną do tej na sali operacyjnej. Ponadto powietrze krąży pionowo zamiast rozpraszać się po całej kabinie.

Wyjątki z obowiązku noszenia maseczki podczas lotu

Pasażerowie w wieku od 6 do 14 lat i kobiety w ciąży używając zwykłej maseczki, do 6 roku życia maseczka nie jest obowiązkowa. Zwolnienie z obowiązku noszenia maseczki dotyczy również pasażerów mających zaświadczenie medyczne oraz jednocześnie wykonany test PCR na COVID-19.

Zasady dot. maseczek podczas lotów Lufthansy
Zasady dot. maseczek podczas lotów Lufthansy
Zasady dot. maseczek podczas lotów Austrian
Zasady dot. maseczek podczas lotów Austrian

Źródło: lufthansa.com

Loty na pokładzie Lufthansa Group


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top