Connect with us
Lwów, Ukraina

TOP oferty

Lwów na weekend, bilety już od 90 zł

Lwów na weekend, bilety już od 90 zł

Urokliwe miasto przyciąga z roku na rok coraz więcej turystów. Wybierz się na spacer po lwowskim rynku i pobliskich uliczkach, posłuchaj ulicznych grajków, wypij świeżo parzoną kawę i oddychaj historią, która miesza się z nowoczesnością.  

Lwowski Rynek

Centralnym punktem Lwowa jest rynek, gdzie mieszczą się 44 zabytkowe kamienice. Wraz z Wysokim Zamkiem, Podzamczem i Archikatedralnym soborem św. Jura znajduje się na liście dziedzictwa UNESCO. Poświęć dłuższą chwilę na przyjrzenie się detalom architektonicznym budynków. Doskonałym punktem widokowym jest wieża Ratusza na której najwyższy punkt prowadzi ponad 300 schodów.

Centrum Lwowa, fot. AndriyKo Podilnyk Unsplash
Centrum Lwowa, fot. AndriyKo Podilnyk Unsplash

Pałac Potockich

Neorenesansowy pałac został zbudowany pod koniec XIX wieku. Pałac  w 1940 roku został skonfiskowany i po dziś dzień nie wrócił do swoich prawowitych właścicieli. Obecnie w budynku mieści się Lwowska Galeria Obrazów. Został odrestaurowany, ale czasy jego świetności już minęły. Punkt obowiązkowy dla osób interesujących się historią.

Pałac Potockich, Lwów
Pałac Potockich, fot. Yanny Mishchuk Unsplash

Opera Lwowska

Eklektyczny budynek zobaczysz na większości pocztówek i pamiątek z Lwowa. Teatr został zbudowany pod koniec XIX wieku. Widownia mieści 1200 osób. Podczas pobytu w mieście warto wybrać się na spektakl lub koncert w Operze Lwowskiej.

Opera Lwowska,
Opera Lwowska, fot. Pavlofox Pixabay

Cmentarz Łyczakowski

Cmentarz Łyczakowski jest najstarszą nekropolią w Lwowie, został otwarty w XVIII wieku. Było tu pochowanych wiele zasłużonych dla Polski i Ukrainy osób: artystów, polityków, m.in. Gabrieli Zapolskiej i Marii Konopnickiej. Wiele pomników uległo zniszczeniu, obecnie dzięki władzom polskim i pomocy finansowej odwiedzających wiele nagrobków zostało odnowionych. Integralną częścią cmentarzu jest Cmentarz Orląt Lwowskich, który jest poświęcony pamięci żołnierzy walczących o obronę Lwowa.  

Cmentarz Orląt Lwowskich,
Cmentarz Orląt Lwowskich, fot. Richard Mcall Pixabay

Katedra Łacińska

Bazylika archikatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Lwowie jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych kościołów w mieście. Został zbudowany na przełomie XIV i XV wieku a jego budowa została zlecona przez króla Kazimierza III Wielkiego. Wnętrze zwraca uwagę swoimi witrażami i kaplicami oraz tablicami pamiątkowymi.

Katedra Ormiańska

Katedra Ormiańska pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny to jeden z najstarszych i najcenniejszych zabytków w Lwowie. Historia katedry sięga XIV wieku. Zachwyca swoim wnętrzem i malowidłami.

Dla fanów piwa

Ciekawym miejscem jest Browar Lvivarnya. Muzeum poświęcone jest historii złotego trunku. Podczas wizyty można dowiedzieć się ciekawostek na temat piwa w Lwowie i spróbować lokalnych smaków.  

Dla fanów kawy

Lwów to raj dla kawoszy. Na każdym rogu znajdują się klimatyczne kawiarnie, które wyróżniają się wyglądem wnętrza i oferują szeroki wybór kaw oraz oryginalnych deserów.

Lwów to miasto, które zachwyci miłośników kawy
Lwów to miasto, które zachwyci miłośników kawy, fot. tuanMaciek Pixabay

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (3 votes)
//
To Top