Connect with us
Luksusowe zakwaterowanie na Malediwach

Artykuły

Malediwy od 1 lipca: bez testu i kwarantanny

Malediwy od 1 lipca: bez testu i kwarantanny

Rajski archipelag Malediwy to jedne z najpiękniejszych wysp Oceanu Indyjskiego. Władze zdecydowały ponownie otworzyć swoje granice – ma się tak stać 1 lipca. Podróżujący nie będą musieli przedstawić negatywnego wyniku testu, ani odbyć kwarantanny.

Malediwy od 1 lipca dla wszystkich

Kraj planował na początku wpuszczać turystów za okazaniem negatywnego wyniku testu na nowy koronawirus, wnieść opłatę wizową, czy też umożliwić pobyt, który byłby dłuższy niż 14 dni. Władze ostatecznie zdecydowały o tym, że nie wprowadzą żadnych ograniczeń. Od 1 lipca turyści nie będą musieli przedstawić negatywnego wyniku testu, ani odbyć kwarantanny. Uproszczona została również polityka wizowa (nie będą wymagane żadne opłaty za wizę czy też wjazd do kraju).

Bezpieczne hotele na Malediwach – rząd zobowiązał właścicieli obiektów noclegowych do przygotowania się do świadczenia usług w “nowej rzeczywistości”. Hotele i resorty będą mogły ubiegać się o specjalną “licencję bezpiecznej turystyki”. Miałyby mieć na przykład wystarczająco dużo środków do dezynfekcji i lekarza dyżurnego.

Malediwy
Malediwy, fot. Mohamed Nasha Unsplash

Loty na Malediwy

Do tej pory można było dostać się na Malediwy tylko swoim luksusowym jachtem. Obecnie nie są obsługiwane loty na Malediwy, ale od 1 lipca ma się to zmienić. Otwarte zostanie międzynarodowe lotnisko w Male.

Mówi się, że koronawirus jest bardziej niszczycielski niż tsunami

Do tej pory na Malediwach odnotowano prawie 2000 potwierdzonych przypadków i pięć zgonów na Covid-19.

W swoim oświadczeniu z ubiegłego miesiąca Ali Waheed, minister turystyki w kraju, opisał wpływ pandemii koronawirusa jako „bardziej niszczycielski niż tsunami w 2004 i globalny kryzys finansowy w 2008 roku”.

„Po raz pierwszy od 47 lat turystyki na Malediwach od marca tego roku nie mieliśmy żadnych turystów” – Waheed.

Dla porównania – w 2019 roku Malediwy odwiedziło ponad 1,7 miliona turystów, w tym roku oczekiwali wzrost do 2 milionów. Kryzys związany z nowym koronawirusem wpłynie negatywnie na turystykę w tym kraju.

Źródło: BBC


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
//
To Top