Connect with us
Malta,

TOP oferty

Malta otworzy się turystom w czerwcu. Wystarczy negatywy test, loty od 222 zł

Malta otworzy się turystom w czerwcu. Wystarczy negatywy test, loty od 222 zł

Malta planuje otwarcie dla turystów z Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii na początku czerwca. Informował o tym na konferencji prasowej minister turystyki Clayton Bartolo. W najbliższych tygodniach Malta zacznie przygotowywać się do sezonu letniego, co oznaczać będzie otwarcie hoteli, restauracji oraz pomoc operatorom turystycznym.

Malta w lecie 2021

Wskaźnik szczepień w czerwcu będzie znacznie wyższy niż obecnie, i dotyczy to Malty, a także krajów UE, uważa Bartolo. Według Ministra Turystyki wyspa podejmie wszelkie niezbędne kroki, aby zagraniczni turyści czuli się na Malcie bezpiecznie i jednocześnie mogli cieszyć się pełnymi wakacjami.

Minister Bartolo zapowiedział również, że Malta planuje zainwestować co najmniej 20 mln euro w uruchomienie turystyki, która zostanie podzielona na kilka programów i zachęt.

Warunki podróży na Maltę

Obecnie na Maltę można przyjechać tylko z regionów oznaczonych na światłach na czerwono, pomarańczowo lub zielono. Polska zaliczana jest do kategorii pomarańczowej. Wymagany jest negatywny test PCR nie starszy niż 72 godziny.

Losowo wybrani pasażerowie mogą zostać poddani kontroli bezpieczeństwa na lotnisku.

W czerwcu Malta planuje otworzyć się na turystów z Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii. Będzie wymagać od podróżnych negatywnego testu PCR. Zostaną otwarte restauracje, atrakcje. 

Loty na Maltę

Sezon na Malcie zapowiada się dobrze

Co najmniej 18 linii lotniczych będzie latać na Maltę latem, z których cztery to nowe linie lotnicze. Powiedział również, że Malta osiągnie co najmniej 70% ruchu lotniczego sprzed pandemii tego lata.

Źródło: visitmalta, Independent.com

Malta, Crystal lagoon, Comino,
Malta, Crystal lagoon, Comino, fot. ALEX_UGALEK Shutterstock

Co robić na Malcie?

MALTA: Morze, Atrakcje, Laguny, Turystyka, Architektura

Najlepsze wyspy na Morzu Śródziemnym

Małe, ciasne, ale własne, czyli o najmniejszych państwach w Europie


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top