Connect with us
Muzeum Przyszłości w Dubaju, fot. Sarath maroli Shutterstock

Artykuły

Museum of the Future: nowa atrakcja w Dubaju

Museum of the Future: nowa atrakcja w Dubaju

Jego budowa trwała 9 lat. Opłaciło się czekać? Tak! Museum of the Future, czyli Muzeum Przyszłości w Dubaju właśnie otworzyło swoje bramy. Zobacz na własne oczy najpiękniejszą budowlę na świecie.

Nowe muzeum w Dubaju

Mierzy 77 metrów i jest rodzajem cudu architektonicznego, który opowiada historię przyszłości poprzez serię interaktywnych wystaw. Muzeum Przyszłości zaprasza do poznania technologii i trendów, które będą kształtować przyszłość ludzkości. 

Budynek o powierzchni 30 000 metrów kwadratowych reprezentuje również nowe globalne centrum intelektualne. Jest to „żywe laboratorium” mające na celu wspieranie innowacji, stymulujące nową erę odkryć naukowych w regionie i poza nim.

Muzeum Przyszłości w Dubaju, fot. Sarath maroli Shutterstock
Muzeum Przyszłości w Dubaju, fot. Sarath maroli Shutterstock

Museum of the Future – na co można się cieszyć

Każde piętro muzeum zostało zaprojektowane jako rozległa interaktywna scena filmowa, ożywiana przez doświadczonych przewodników, technologów i wizjonerów. Kluczowe tematy obejmują przyszłość podróży kosmicznych i życia w kosmosie, zmiany klimatu i ekologię, zdrowie, dobre samopoczucie i duchowość. Oprócz przełomowych innowacji w Muzeum Przyszłości odbędą się także specjalne warsztaty i wykłady największych światowych ekspertów.

Na zewnątrz muzeum znajduje się ogród ze 100 gatunkami roślin, które odzwierciedlają dziedzictwo i bioróżnorodność Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Fasada muzeum również odwołuje się do kultury Arabii – nawiązuje do  poezji szejka Mohammeda Bin Rashida Al Maktouma, którą kaligraficznie stworzył Mattara bin Laheja.

Z trzech cytatów otaczających fasadę jeden w tłumaczeniu oznacza: „Przyszłość należy do tych, którzy potrafią ją sobie wyobrazić, zaprojektować i zrealizować. To nie jest coś, na co czekasz, ale raczej tworzysz.”

Bilety dla dorosłych wahają się od 145 AED (ok. 35 €), dzieci do lat 3 mają wstęp wolny.

Źródło: breakingtravelnews

Dubaj – bilety lotnicze

Loty do Dubaju


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
//
To Top