Connect with us
Basen Deepspot, fot. materiały prasowe

Artykuły

Deepspot. Najgłębszy basen nurkowy w Polsce i na świecie

Deepspot. Najgłębszy basen nurkowy w Polsce i na świecie

Deepspot to aktualnie najgłębszy i najnowocześniejszy basen na świecie. Ma szansę przyciągnąć tysiące nurków z całego świata. Basen Deepspot został zbudowany w Mszczonowie, niedaleko Warszawy. Osiąga całkowitą głębokość 45,5 metra.

Basen Deepspot w Mszczonowie

Głębokość 45,5 metra, 8000 metrów sześciennych wody. Został zaprojektowany jako basen treningowo-ćwiczeniowy dla nurków na wszystkich poziomach zaawansowania. Woda w basenie jest cieplejsza niż w tradycyjnych basenach, więc nurkowie nie muszą nosić specjalnych kombinezonów. Docenią to nurkowie wszystkich kategorii, w tym freediverowie. 

Basen Deepspot, fot. materiały prasowe
Basen Deepspot, fot. materiały prasowe
Basen Deepspot, fot. materiały prasowe
Basen Deepspot, fot. materiały prasowe

Największą atrakcją ma być głęboki na ponad 45 metrów tunel (pionowy) przeznaczony dla nurków głębinowych. Sam basen będzie podzielony na kilka stref, gdzie nurkowie będą mogli ćwiczyć swoje umiejętności. Inwestor Deepspotu przygotował nawet replikę zatopionego okrętu, by mogli ćwiczyć poruszanie się w zatopionych ciasnych szczelinach.

Deepspot będzie nosić tytuł najgłębszego basenu najgłębszego basenu na świecie tylko przez kilka lat. Wielka Brytania buduje obecnie basen o głębokości 50 metrów. Projekt o nazwie Blue Abyss ma zostać ukończony w 2022 roku.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top