Connect with us
Løvstakken, Bergen,

Artykuły

Norwegia zamyka granice. Nowe zasady od 29 stycznia

Norwegia zamyka granice. Nowe zasady od 29 stycznia

Od piątku 29 stycznia br. granice Norwegii zostaną zamknięte dla wszystkich osób, które nie mają stałego zameldowania w Norwegii, z nielicznymi wyjątkami. Granice pozostaną zamknięte co najmniej do 14 lutego br. Wpuszczane są tylko osoby ze stałym zameldowaniem w Norwegii.

Norwegia – aktualne zasady

„Uwaga – stałe zameldowanie oznacza że jesteś ‘folkeregistrert som bosatt i Norge’. Nie jest to równoznaczne z zamieszkiwaniem i pracą w Norwegii oraz posiadaniem numeru D lub numeru personalnego”.

W ramach wyjątków, te osoby będą mogły wjechać do Norwegii:

 -osoby wykonujące komercyjny transport osób i towarów,

– osoby, które realizują opiekę nad dzieckiem,

– bliscy krewni osób, które mają zameldowanie w Norwegii: ich małżonkowie, partnerzy w zarejestrowanych związkach partnerskich, nieletnie dzieci, rodzice nieletnich dzieci (ale nie mogą wjechać dziadkowie, dorosłe dzieci, rodzice osób dorosłych oraz partnerzy w związkach nieformalnych),

– osoby, które wykażą szczególnie ważny powód wjazdu do Norwegii, np. szczególna odpowiedzialność za opiekę nad osobami przebywającymi w Norwegii lub inne istotne względy socjalne – wyjątek ten będzie stosowany bardzo rzadko,

– osoby podróżujące samolotem z przesiadką na norweskich lotniskach,

– osoby, pełniące krytycznie ważne funkcje dla społeczeństwa (siły zbrojne, siły porządkowe, służby ratunkowe, bezpieczeństwo informatyczne, kanalizacja, transport, bezpieczeństwo energetyczne, służby medyczne),

– marynarze i członkowie załóg statków powietrznych,

– personel medyczny ze Szwecji i Finlandii, pracujący dla norweskiej służbie zdrowia.

Polska została zaliczona do krajów „czerwonych”, w których sytuacja epidemiologiczna nie spełnia określonych przez norweskie władze kryteriów. Oznacza to obowiązek odbycia 10-dniowej kwarantanny po przyjeździe do Norwegii. Polacy spełniający warunki wjazdowe muszą:

– wykonać test na covid-19 nie wcześniej niż 24h przed planowanym wjazdem samochodem do Norwegii lub wylotem samolotu (wymagany negatywny wynik testu),

– zarejestrować swój wjazd do Norwegii i wskazać miejsce odbywania kwarantanny,

– poddać się obowiązkowemu testowi na covid-19 na przejściu granicznym,

– przejść 10-dniową obowiązkową kwarantannę bezpośrednio po wjeździe do Norwegii.

Źródło: gov.pl


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top