Connect with us
flaga norwegia

Artykuły

Norwegia: obowiązek kwarantanny dla Polaków

Norwegia: obowiązek kwarantanny dla Polaków

Obywatele Polski oraz kilku innych europejskich krajów od 15 sierpnia (od północy) po przekroczeniu granicy z Norwegią będą musie poddać się 10-dniowej kwarantannie. Spowodowane jest to wzrostem zachorowań na nowy koronawirus.

Kwarantanna po przekroczeniu granicy Norwegii

Od 15 sierpnia Polacy przekraczający granicę Norwegii będą musieli odbyć 10-dniową kwarantannę. Do listy krajów “czerwonych” prócz Polski zostały dodane następujące państwa i regiony: Islandia, Cypr, Malta, Holandia, a także Wyspy Owcze, niektóre regiony w Danii (Zelandia – za wyjątkiem regionu stołecznego i Jutlandia Środkowa) oraz Szwecji (Östergötland, Örebro, Blekinge, Värmland, Uppsala, Dalarna). We wszystkich tych regionach w minionym tygodniu ilość potwierdzonych zakażeń przekroczyła 20 na 100 tys. Mieszkańców.

List państw aktualizowana jest co 14 dni (aktualne informacje na stronie: fhi.no).

Granice Norwegii pozostają otwarte, zwiększona jest jednak ilość kontroli.

Źródło: fhi.no, gov.pl


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
//
To Top