Connect with us

Artykuły

9-letni poślizg. Lotnisko Berlin-Brandenburg otwarte

9-letni poślizg. Lotnisko Berlin-Brandenburg otwarte

Lotnisko w stolicy Niemiec zostało oficjalnie otwarte 31 października br. Jego budowa była opóźniona o 9 lat, budżet został przekroczony 3-krotnie.Pierwsze rejsowe połączenie odbyło się 1 listopada – samolot easyjet poleciał do Londynu Gatwick.

BER – lotnisko Berlin Brandenburg

Patronem portu, który będzie obsługiwać w początkowej fazie do 27 milionów osób rocznie, będzie Willy Brandt, były kanclerz RFN i laureat pokojowej Nagrody Nobla. Początkowo port lotniczy miał zostać otwarty 30 października 2011. Operator portu lotniczego wielokrotnie zmieniał daty otwarcia. 

Lotnisko Berlin Tegel zostanie zamknięte po 7 listopada. Schönefeld będzie służył jako Terminal 5 nowego lotniska Berlin Brandenburg.

Pierwsze rejsowe połączenie z lotniska Brandenburg. Będzie to lot U28210 do Londynu–Gatwick, który odbędzie się w niedzielę (1 listopada) o godz. 6:45. Pierwsze połączenie PLL LOT z Warszawy do Berlina–Brandenburg zaplanowano na 8 listopada br.

Przepustowość nowego berlińskiego portu lotniczego w chwili otwarcia to 27 mln pasażerów rocznie. Docelowo ma to być 50 mln, co oznacza, że Berlin–Brandenburg będzie wtedy trzecim największym niemieckim lotniskiem po Frankfurcie i Monachium.

Źródło: ber.berlin-airport.de

Przeczytaj również


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
//
To Top