Connect with us
Burj Al Arab, Dubaj

Artykuły

Od 1 sierpnia zmieniają się zasady przelotu do i z przesiadką w Dubaju

Od 1 sierpnia zmieniają się zasady przelotu do i z przesiadką w Dubaju

Lecisz do Dubaju? Albo się tam tylko przesiadasz? Od 1 sierpnia wszyscy pasażerowie przylatujący do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich muszą przed wejściem do samolotu mieć ze sobą świadectwo zdrowia. Przed wylotem będzie konieczne wykonanie testu PCR na nowego koronawirusa.

Zmiany w podróży do Dubaju

Wymóg wykonania testu i przedstawienia jego negatywnego wyniku przed rozpoczęciem podróży dotyczył do końca lipca obywateli wybranych krajów. Od 1 sierpnia jest obowiązkowy dla wszystkich. Nie ma znaczenia, czy chodzi o obywateli lub turystów. Dodatkowo – test muszą mieć osoby, które nie tylko podróżują do Dubaju, ale również ci, którzy się w nim tylko przesiadają.

Wpłynie to przede wszystkim linie Etihad Airways oraz Emirates.

“Test należy wykonać maksymalnie 96 godzin przed odlotem. Nie obejmuje to dzieci w wieku poniżej 12 lat i pasażerów, którzy mają umiarkowaną lub znaczną niepełnosprawność – czytamy w komunikacie linii Emirates. – Po przybyciu może być konieczne wykonanie kolejnego testu PCR COVID-19. Jeśli przystępujesz do testu na lotnisku, musisz pozostać w hotelu lub rezydencji do czasu otrzymania wyniku testu”.

Źródło: emirates.com


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
//
To Top