Connect with us
Podróż samolotem,

Artykuły

Nowe zasady powrotu do kraju? Test albo kwarantanna

Nowe zasady powrotu do kraju? Test albo kwarantanna

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu będą wprowadzone nowe zasady dla powracających do Polski samochodami osobowymi. Zgodnie z zapowiedziami będą musieli przy wjeździe do Polski przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa. W przypadku jego braku – będzie ich obowiązywać kwarantanna.

Powrót do Polski – nowe zasady

Aktualnie obowiązek kwarantanny dotyczy osób wracających do Polski transportem zbiorowym (samolotem, autokarem itp.). Zwolnieni są z niej ci, którzy przed powrotem wykonają test na obecność COVID-19 i przedstawią jego negatywny wynik. Zasady nie dotyczyły podróżujących samochodami osobowymi. Ze względu na nowe mutacje koronawirusa, rząd zastanawia się nad wprowadzeniem większych ograniczeń.

Trwają prace nad wprowadzeniem jeszcze w tym tygodniu obowiązku kwarantanny dla przekraczających granicę indywidualnie. Z niej mają być zwolnieni ci, którzy wcześniej wykonają test i przedstawią jego negatywny wynik. Nowe zasady będą obowiązywać na granicy zachodniej oraz południowej.

Nie jest jeszcze jasne zasady dotyczące pracowników transgranicznych.

Źródło: tvn24.pl


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
//
To Top