Connect with us
Oman

Artykuły

Podróż do Omanu – aktualne informacje dla turystów

Podróż do Omanu – aktualne informacje dla turystów

Do Sułtanatu Omanu powracać mogą osoby posiadające obywatelstwo tego kraju jak i rezydenci długoterminowi. Ponadto od grudnia 2020 r. Sułtanat Omanu wznowił wydawanie wiz turystycznych w ograniczonym zakresie (grupy zorganizowane). Począwszy od 09.12.2020 obywatele RP mogą przebywać na terytorium Omanu przez 10 dni w ramach ruchu bezwizowego (wymagane przedstawienie przez podróżnego rezerwacji hotelowych, ubezpieczenia zdrowotnego i biletu powrotnego). W miejscach publicznych sprawdzana jest temperatura. Obowiązuje również nakaz noszenia maseczek.

Oman od 29 grudnia 2020 wprowadził nowe wytyczne dla podróżujących.

Podróż do Omanu

Od 29 grudnia 2020 Oman wprowadził nowe zasady dla podróżujących do Omanu. Konieczne będzie wcześniejsze wykonanie testu na nowy koronawirus i 7-dniowa kwarantanna.

Ważne informacje przy podróży do Omanu

 • Wszyscy podróżni przybywający do Omanu są zobowiązani do poddania się testowi PCR co najmniej 72 godziny przed planowanym przybyciem i przedstawienia zaświadczenia lekarskiego o negatywnym wyniku testu COVID-19.
 • Wszyscy podróżni przybywający do Omanu z dowolnego kraju będą musieli przejść kolejny test PCR COVID-19 w dniu przyjazdu, nosić bransoletkę Tarrasud + i izolować przez 7 dni.
 • Pod koniec 7 dni podróżni są zobowiązani do poddania się nowemu testowi PCR, 8 dnia, jeśli wynik testu jest negatywny, okres izolacji dobiega końca.
 • Podróżni są zobowiązani do wcześniejszej rezerwacji testu PCR przez covid19.emushrif.om/traveler/travel uiszczenia opłaty testowej OMR 25 i pobrania aplikacji (Tarrasud +) przed przybyciem do Sułtanatu.
 • Wyniki testu będą dostępne w ciągu 24 godzin.
 • Wszyscy podróżni przybywający do Sułtanatu Omanu są zobowiązani do posiadania międzynarodowego ubezpieczenia zdrowotnego pokrywającego koszt leczenia COVID-19 ważnego przez jeden miesiąc, z wyjątkiem obywateli, obywateli państw RWZP i pasażerów z bezpłatną kartą leczenia.
 • Dzieci poniżej 15 roku życia są zwolnione z testu PCR i wymagań dotyczących bransoletki Tarrasud +.

Źródło: gov.pl/oman, omanobserver.om, covid19.emushrif.om

Wielki Meczet Sułtana Qaboos w Muskacie, Oman
Wielki Meczet Sułtana Qaboos w Muskacie, fot. journaway Rundreisen Unsplash

Specjalne znizki dla naszych czytelników

 • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
 • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
 • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

 • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
//
To Top