Connect with us
Podróż samolotem,

Artykuły

Polska: Zamiast kwarantanny test dla wjeżdżających

Polska: Zamiast kwarantanny test dla wjeżdżających

Polska znosi obowiązek kwarantanny dla osób, które przedstawią negatywny wynik testu RT-PCR. Powracający transportem zbiorowym (np. autobusem, samolotem) Polacy będą mogli zastąpić obowiązkową 10-dniową kwarantannę negatywnym wynikiem testu na nowy koronawirus.

Test zamiast kwarantanny dla wjeżdżających do Polski

Obowiązek kwarantanny jest zniesiony “przez osoby posiadające negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego, przed przekroczeniem granicy, w okresie 48 godzin, licząc od momentu wyniku tego testu”.

Odbycie obowiązkowej 10-dniowej kwarantanny zostało wprowadzone 28 grudnia 2020. Alternatywa w postaci negatywnego testu na COVID-19 możliwa jest w przypadku powrotu do kraju od 22 stycznia 2021.

Źródło: dziennikustaw.gov.pl


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top