Connect with us
Stok narciarki,

Artykuły

Przewóz nart samolotem – ile to kosztuje w najpopularniejszych liniach

Przewóz nart samolotem – ile to kosztuje w najpopularniejszych liniach

Planujesz wyjazd na narty lub deskę snowboardową samolotem? Zastanawiasz się czy lepiej wypożyczyć sprzęt sportowy na miejscu albo przewieźć własny? Zapoznaj się z zasadami transportu nart w samolocie oraz sprawdź, ile to kosztuje oraz jak to zgłosić.

Sezon narciarski i snowboardowy niedługo się zacznie. Większość narciarzy wybiera się w góry samochodem. Dzięki tanim biletom lotniczym coraz więcej osób zastanawia się nad wyjazdem na narty za granicę. Jak przetransportować sprzęt sportowy samolotem? Na co zwrócić uwagę pakując się? Przeczytaj nasz przewodnik i dowiedz się jak wyglądają zasady przewozu nart samolotem w najpopularniejszych liniach lotniczych.

Ceny były aktualne w momencie publikowania artykułu, mogą być jednak zmienione przez linie lotnicze.

Przewóz nart samolotem – Ryanair

Opłata za przewóz sprzętu sportowego w tanich liniach Ryanair: sprzęt narciarski do 20 kg: od 45 EUR (około 170 PLN). Opłata dotyczy lotu w jedną stronę.

Przewóz nart samolotem – Wizz Air

Opłata za przewóz sprzętu sportowego w tanich liniach Wizz Air zależy od sezonu oraz sposobu zakupu (online lub na lotnisku). Ceny sprzętu sportowego (narciarskiego) zaczynają się od 30 EUR (około 130 PLN) za lot w jedną stronę.

Przewóz nart samolotem – Easyjet

Easyjet posiada dwie kategorie sprzętów sportowych: do wagi 20 kg i do wagi 32 kg. Narty/deska powinny zmieścić się w “małym” bagażu sportowym.

 • narty/deska: o wadze do 20 kg 37 GBP (około 180 PLN), o wadze do 32 kg 45 GBP (około 225 PLN) – za jeden bagaż za kierunek

Przewóz nart samolotem – LOT

Sprzęt sportowy może być przewożony bezpłatnie jeśli mieści się w dozwolonym limicie bagażowym tzw. Free Baggage Allowance danej rezerwacji. LOT dopuszcza przekroczenie limitu wymiarowego. 

Informacje o sprzęcie sportowym – LOT znajdują się na stronie przewoźnika.

Jeśli sprzęt sportowy nie mieści się w limicie, obowiązują następujące opłaty:

 • narty/snowboard (jedna para nart/deska, jedna para kijków, para butów, kask): rejs krajowy 100 PLN, rejs międzynarodowy 250 PLN, rejs międzykontynentalny 450 PLN

Przewóz nart samolotem – British Airways

Sprzęt sportowy może być przewożony bezpłatnie jeśli mieści się w dozwolonym limicie bagażowym tzw. Free Baggage Allowance danej rezerwacji. Waga musi być dotrzymana, przewoźnik dopuszcza przekroczenie limitu wymiarowego (190 x 75 x 65 cm).

Jeśli sprzęt sportowy nie mieści się w limicie, obowiązują następujące opłaty:

 • narty/snowboard: od 35 EUR (około 150 PLN za jeden bagaż za kierunek)

Przewóz nart samolotem – Air Canada

Za przewóz sprzętu sportowego Air Canada (wraz z partnerskimi liniami lotniczymi) pobiera dodatkowe opłaty. Te zależą od destynacji. Kalkulator opłat Air Canada – tutaj możesz sprawdzić jakie pobierane są opłaty za bagaż. Przykładowa cena na trasie Warszawa – Toronto to 60 USD (około 230 PLN) za kierunek.

Przewóz nart samolotem – SWISS

Sprzęt sportowy może być przewożony bezpłatnie jeśli mieści się w dozwolonym limicie bagażowym tzw. Free Baggage Allowance danej rezerwacji. Przewoźnik przewoźnik dopuszcza przekroczenie limitu wymiarowego (maksymalna wysokość to 200 cm).

Jeśli sprzęt sportowy nie mieści się w limicie, obowiązują następujące opłaty:

 • narty/snowboard (jedna para nart/deska, jedna para kijków, para butów, kask): rejs krajowy i w ramach Europy 70 EUR (około 300 PLN), międzykontynentalny krótki 150 EUR (około 640 PLN), międzykontynentalny długi 250 EUR (około 1050 PLN)

Przewóz nart samolotem – SAS Scandinavian Airlines

Sprzęt sportowy może być przewożony bezpłatnie jeśli mieści się w dozwolonym limicie bagażowym tzw. Free Baggage Allowance danej rezerwacji.

Jeśli sprzęt sportowy nie mieści się w limicie, obowiązują następujące opłaty:

 • narty/snowboard (jedna para nart/deska, jedna para kijków, para butów, kask): rejs krajowy, do Skandynawii, w ramach Europy  od 30 EUR (około 130 PLN), rejs do Azji od 69 EUR (około 300 PLN), rejs do USA od 55 EUR (około 235 PLN), rejs do Kanady od 89 EUR (około 380 PLN)

Przewóz nart samolotem – Lufthansa 

Za przewóz sprzętu sportowego Lufthansa pobiera opłatę. Narty/deska jest określona jako standardowy bagaż sportowy. 

 • opłaty za sprzęt narciarski: rejs krajowy od 70 EUR (około 300 PLN), rejs europejski od 80 EUR (około 340 PLN), rejs międzynarodowy krótki od 150 EUR (około 640 PLN), rejs międzynarodowy średni od 200 EUR (około 855 PLN), rejs międzynarodowy długi od 250 EUR (około 1050 PLN), rejs do Japonii od 100 EUR (około 430 PLN)

Przewóz nart samolotem – Norwegian

Za przewóz sprzętu sportowego Lufthansa pobiera opłatę. 

 • za narty/deskę do 20 kg płaci się: rejs od 30-35 GBP (około 150-170 PLN), rejs międzynarodowy długi od 50 GBP (około 250 PLN)

Czy można przewieźć narty/deskę zamiast bagażu rejestrowanego?

Większość linii lotniczych traktuje narty i deski snowboardowe jako specjalny bagaż. Zasady przewozu sprzętu sportowego określają inne zasady, opłaty pobiera są według cennika. Sprzęt sportowy może być przewożony bezpłatnie jeśli mieści się w dozwolonym limicie bagażowym tzw. Free Baggage Allowance – zadasy są jednak indywidualne i zależne od regulaminów konkretnych linii lotniczych.

Przewoźnicy zastrzegają, że sprzęt sportowy nie musi zostać przewieziony ze względu na ograniczenia dotyczące typów samolotów i miejsca w luku bagażowym. Sprzęt sportowy (nawet ten, który będzie przewożony w ramach dozwolonego limitu) musi zostać zgłoszony jak najwcześniej.

Przewóz nart samolotem jest w większości dodatkowo płatny
Przewóz nart samolotem jest w większości dodatkowo płatny, fot. boris misevic Unsplash

Kupiłeś bilet na Flipo.pl i chcesz dodać sprzęt narciarski/sportowy?

Nasi koledzy chętnie Ci z tym pomogą! Sprawdzą zasady przewozu w konkretnym zamówieniu, podają cenę i skontaktują się z przewoźnikiem w celu potwierdzenia. Podaj numer rezerwacji, wagę, wysokość nart i akcesoriów, np. butów, kijków, itp. Skontaktuj się z nami telefonicznie, napisać maila, czy dać znać na WhatsApp. Z działem pomocy klienta możesz rozmawiać po polsku i angielsku.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

 • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
 • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
 • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

 • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (2 votes)
//
To Top