Connect with us
Lotnisko Dubaj, fot. Emirates News Agency

Artykuły

Szkolone psy pomagają wykryć koronawirusa na lotnisku w Dubaju

Szkolone psy pomagają wykryć koronawirusa na lotnisku w Dubaju

Specjalnie przeszkolone psy pomagają wykrywać chorych na nowy koronawirus na lotnisku w Dubaju. Port lotniczy Dubaj (DXB) jest pierwszym tego typu lotniskiem na świecie, który w ramach procedur bezpieczeństwa wykorzystuje zwierzęta. Dokładność? 91%.

Psy na lotnisku w Dubaju 

Psy służące w specjalnej jednostce K-9 w ciągu ostatnich tygodni wzięły udział w około 400 testach próbek pobranych od pasażerów. Badania są bezpieczne i nieinwazyjne. W specjalnym słoiczku znajduje się próbka zapachowa, którą w specjalnym pomieszczeniu wącha pies. Dokładność wyników wynosi aktualnie 91%. Jeśli dana próbka zostanie oznaczona przez psa, pasażer jest kierowany do wykonania testu PCR.

Port w Dubaju jest najruchliwszym węzłem lotniczym na świecie. Obecnie każdy, kto przybywa do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i ląduje lub przesiada się na lotnisku Dubai International DXB musi przed podróżą przedstawić negatywny wynik testu na nowy koronawirus (zobacz więcej: Od 1 sierpnia zmieniają się zasady przelotu do i z przesiadką w Dubaju).

Szkolenia psów przebiegają również w Europie – we Francji i Wielkiej Brytanii. Obiecujące wyniki pozwalają mieć nadzieję na to, że psy będą wykorzystywane nie tylko w znajdowaniu ładunków wybuchowych, narkotyków, ale też pomocą w walce z pandemią nowego koronawirusa.

Źródło: foxnews.com


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top