Connect with us
Helsinki, pies Covid fot. Susanna Paavilainen, Nose Academy CEO

Uncategorized

Na lotnisku w Helsinkach psy wywąchają koronawirusa

Na lotnisku w Helsinkach psy wywąchają koronawirusa

Specjalnie przeszkolone psy pomagają wykrywać chorych na nowy koronawirus na lotnisku w Helsinkach. Test jest dobrowolny i szybki, dokładność bardzo wysoka – analizy ukazują, że może ona sięgać nawet 100%.

Psy na lotnisku w Helsinkach w walce z koronawirusem

Niezwykle wrażliwy zmysł węchu psów może okazać się przełomowym nowym narzędziem w walce z COVID-19. Według wstępnych testów przeprowadzonych na Uniwersytecie w Helsinkach, wyszkolone psy do wykrywania zapachów wydają się szybko rozpoznawać koronawirusa na podstawie próbek i mogą być nawet bardziej czułe niż wiele testów, które są obecnie na rynku.

Pilotażowy projekt ma miejsce na lotnisku w stolicy Finlandii, Helsinki-Vantaa. Pracownik pobiera próbkę zapachu skóry człowieka i umieszcza wacik w specjalnym pojemniku. Ten następnie wącha pies tropiący.

W przypadku jeśli pies identyfikuje próbkę, dany pasażer jest jeszcze poddany testu PCR.

„Często pojawia się pytanie, czy pies może złapać koronawirusa. Według badań psom brakuje receptora, do którego przyłącza się koronawirus ”- mówi Susanna Paavilainen, Nose Academy CEO.

Przeprowadzone badania i obserwacje sugerują, że pies będzie w stanie zidentyfikować koronawirusa u ludzi wcześniej niż testy laboratoryjne. Stwierdzono również, że nos psa zidentyfikował zakażenie koronawirusem u osób bezobjawowych na kilka dni przed wystąpieniem objawów koronawirusa. Dokładność może więc sięgać nawet 100%

Źródło: helsinki.fi


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top