Connect with us
Personel pokładowy Qatar Airways, fot. qatarairways.com

Artykuły

Personel pokładowy Qatar Airways w pełnym kombinezonie ochronnym

Personel pokładowy Qatar Airways w pełnym kombinezonie ochronnym

Strój personelu pokładowego powinien być elegancki i funkcjonalny. Sytuacja związana z sytuacją epidemiologiczną i zachowaniem bezpieczeństwa spowodowała, że Qatar Airways podjął decyzję o jeszcze większej ochronie personelu pokładowego oraz pasażerów. 

Pasażerowie będą zobowiązani do noszenia masek ochronnych zakrywających nos i usta, personel pokładowy będzie w pełnym kombinezonie ochronnym. Dzięki temu Qatar Airways chce zmniejszyć ryzyko zarażenia się koronawirusem przez swoich pracowników. 

Przygotowanie do lotów w nowej rzeczywistości 

Linie lotnicze z siedzibą w Katarze nie przestali realizować rejsów  nawet po wybuchu pandemii koronawirusa. Siatka lotów została jednak ograniczona ze względu na zakazy w ruchu lotniczym. Linie realizowały loty, dzięki którym obywatele Kataru mogli wrócić z powrotem do kraju, były wykonywane również specjalne loty cargo z materiałem medycznym.

W związku z zapowiedzią wznowienia rejsów, linia podjęła decyzję o zastosowaniu specjalnych zasad ochrony personelu i pasażerów. Personel będzie nosił pełny kombinezon ochronny, okulary, maseczkę i rękawiczki. Środki do dezynfekcji będą dostępne podczas całego lotu.

Pasażerowie będą musieli przed, w czasie lotu i po wylądowaniu zasłaniać nos i usta maseczkami ochronnymi. Obowiązek będzie wprowadzony od 25 maja br.

Personel pokładowy Qatar Airways, fot. qatarairways.com
Personel pokładowy Qatar Airways, fot. qatarairways.com

Serwis pokładowy: zmiany

Zakaz gromadzenia się, czy też zamknięte bary dla pasażerów lecących w klasie biznes – podczas lotów personel będzie czuwał nad zachowaniem dystansu społecznego.

W przypadku serwisu pokładowego w klasie ekonomicznej: sposób podawania posiłków nie ulegnie zmianie. Każdy pasażer otrzyma specjalnie zapakowany posiłek i zapakowane jednorazowe sztućce. W klasie biznes nie będzie obsługi w formie kelnerskiej – posiłki będą podawane zapakowane.

Loty Qatar Airways z Polski

Ze względu na zakaz lotów z/do Polski obecnie Qatar Airways nie realizuje żadnych połączeń do Polski. Przed pandemią koronawirusa realizowane były codzienne loty między Warszawą a Dohą. Nie jest znana data wznowienia tej trasy.

Źródło: qatarairways.com


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
Click to comment

Rabaty

Szybkie #HOThity

Wiadomości z podróży i aktualności

1000 zł za problemy z lotem. W ofercie ubezpieczenie od Koala od odwołania i opóźnienia lotu https://t.co/S5j5OtrnpP1 rok temu
Ukraina: ministerstwo odradza podróże i wzywa do powrotu | Jak pomóc? https://t.co/qIZwSNInPE1 rok temu
Leć z flydubai i otrzymaj bezpłatny karnet na nieograniczoną ilość wejść na EXPO do 31 marca br. https://t.co/HJN66lFIu71 rok temu
Bilet nielimitowany na EXPO ważny do 31 marca teraz BEZPŁATNIE z biletami Emirates https://t.co/CFsDm8lKRv1 rok temu
Expo 2020 w Dubaju: tradycyjne potrawy w nowoczesnym wydaniu https://t.co/6j0DxzmTbj1 rok temu
Na lotnisku w Wiedniu znajdziesz 16 kabin sypialnych. Noc kosztuje 48 euro https://t.co/On8HUpGnLA1 rok temu
Jak zwiedzić cały świat w jeden dzień? Wybierz się na Expo 2020. Wybraliśmy TOP pawilony https://t.co/VlAoG46skJ1 rok temu
Mikołajki w Polsce i za granicą https://t.co/IgpnfMDpMq1 rok temu
ATRAKCJE ZA DARMO: z biletem Emirates masz wejście na Burj Khalifa, Dubai Fountain Boardwalk i Views Observatory! https://t.co/KSaqSPgAMu1 rok temu
10 nowości w Dubaju – to trzeba zobaczyć! https://t.co/FKeg6psJTw2 lata temu
1 2 3 5

Najbardziej popularne

Polecane artykuły

Advertisement
Advertisement
//
To Top