Connect with us
Samolot Ryanair,

Artykuły

Strajki pilotów Ryanair pod koniec sierpnia mogą pokrzyżować wakacyjne plany

Strajki pilotów Ryanair pod koniec sierpnia mogą pokrzyżować wakacyjne plany

Setki odwołanych lotów, tysiące pasażerów, którzy mogą nie polecieć lub wrócić z urlopu – koniec sierpnia dla pasażerów linii lotniczej Ryanair może nie należeć do przyjemnych.

Od kilku dni w mediach pojawiają się informacje o planowanych zwolnieniach i zawieszeniach niektórych tras przewoźnika Ryanair. Z jednej strony “odwieczna walka” ze związkami zawodowymi, z drugiej opóźnienia w dostawach Boeingów 737 MAX 200. Na początku roku Ryanair planuje zamknięcie jednej ze swoich baz z portugalskim Faro, które znane jest miłośników surfowania w regionie Algarve na południu kraju. Zamknięcie baz będzie miało miejsce również w Hiszpanii (na Teneryfie, w Las Palmas i Gironie).

Kto chce strajkować?

Podwyżki i zmiana warunków zatrudnienia – to główne postulaty pracowników irlandzkiej linii lotniczych. Obecnie mówi się o zapowiedzianym strajku pilotów należących do brytyjskiego związku zawodowego BALPA (22-23.08 i 2-4.09), członków załogi z Portugalii (21-25.08)  i Hiszpanii oraz Irlandii.

Cały czas trwają negocjacje ze związkami zawodowymi, istnieje więc szansa na to, że strajki mogą być odwołane.

W przypadku strajku pasażerowie, których może on dotknąć otrzymują informację nt. możliwości, które oferuje przewoźnik.

Jakie są prawa pasażerów w przypadk strajku?

Linie lotnicze są zobowiązane do wypłaty odszkodowania w wysokości od 250 EUR do 600 EUR (230 GBP i 555 GBP), jeśli odwołają lot bez wypowiedzenia z 14-dniowym wyprzedzeniem, chyba że wynika to z „nadzwyczajnych okoliczności”. Linie lotnicze jednak wielokrotnie traktują strajk jako “nadzwyczajną okoliczność” i odmawiają wypłaty odszkodowania. Pasażer może złożyć skargę do sądu.Informacje o prawach pasażerów linii lotniczych znajdziesz na stronie – Prawa pasażerów linii lotniczych.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top