Connect with us
Fontanna Trevi w Rzymie

Artykuły

Uwielbiasz Rzym? Te filmy pewnie znasz na pamięć

Uwielbiasz Rzym? Te filmy pewnie znasz na pamięć

Rzym jest wieczny, Rzym jest historyczny, Rzym jest przepełniony kulturą, Rzym jest sexy, Rzym jest miłością. Ilu artystów się tu urodziło, ilu się inspirowało niepowtarzalną atmosferą… Kinematografia nie jest żadnym wyjątkiem. Wiele filmów na stałe wpisało się do kanonu filmów, które trzeba koniecznie zobaczyć. Jeśli kochasz Włochy i przede wszystkim Rzym – zobacz naszą listę filmów, które w dużej mierze dotyczą Wiecznego Miasta.

Rzymskie wakacje” (1953)

Do Rzymu chodzą również księżniczki. Jednej taka podróż przyniosła również Oscara. Audrey Hepburn jest niezapomniana i niezapomniane są filmy w których grała. “Rzymskie wakacje” to historia księżniczki Anny, która podróżuje po Europie wraz ze swoją świtą. Postanawia jednak uciec guwernantce, doradcom i poznaje dziennikarza z którym zaczyna poznawać miasto.

„Słodkie życie” (1960)

“La Dolce Vita” w reżyserii Federico Felliniego stała się jednym z ponadczasowych filmów. Jedna z najbardziej kultowych scen z filmu odegrana była przy fontannie di Trevi. Nazwa filmu jest ironiczna i przewrotna. Życie w Rzymie, który był (i jest) jedną z najwspanialszych europejskich stolic nie jest tylko i wyłącznie wspaniały i ociekający słodyczą.

“Gladiator” (2000)

Film który na liście znalazł się ze względu na pokazanie Rzymu w starożytnej odsłonie. Nikogo chyba nie zaskakuje fakt, że większość scen nie była kręcona w Wiecznym Mieście. Anglia, Maroko, Malta – te miasta stały się tłem historii Maximusa. Sceny przedstawiające starożytny Rzym kręcone były m.in. w Fort Ricasoli – forcie bastionowym na Malcie.

“Anioły i demony” (2009)

Przyszło Ci kiedyś do głowy, że książki Dana Browna są w pewnym sensie również przewodnikami? Harwardzki profesor symboliki, Robert Langdon próbuje rozwiązać zagadkę i ocalić Stolicę Apostolską (i nie tylko) przed groźnym wybuchem.

“Jedz, módl się, kochaj” (2010)

Chyba każdy potrzebuje w trakcie swojego życia podobnej podróży, którą odbyła Elizabeth Gilbert. Po rozwodzie udaje się w podróż do trzech krajów, których nazwy zaczynają się na “I”. Indie, Indonezja i Italia. We Włoszech trafia do Rzymu, pobyt tam skupia się przede wszystkim na jedzeniu i włoskiej kuchni.

“Wielkie piękno” (2013)

Film w reżyserii Paolo Sorrentino otrzymał wiele nagród. Rzym przedstawiony jest tu jako miasto, które nigdy nie śpij. Zabawa trwa o każdej porze dnia. Mimo swojego powierzchownego aspektu pojawia się próba znalezienia zmysłu życia.

Loty do Rzymu

bilety lotnicze: Rzym


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top