Connect with us
Seul nocą, fot. Sean Pavone Dreamstime.com

Artykuły

Seul: miasto, które nigdy nie śpi

Seul: miasto, które nigdy nie śpi

Całodobowo otwarte sklepy, restauracje i puby, wieczny tłum biznesmenów, którzy pracują non stop. Seul jest miastem, które nigdy nie śpi. Przekonaj się o tym na własnej skórze. Kierunek: Seul!

Gyeongbokgung

Jeden z pięciu pałaców cesarskich. Został zbudowany pod koniec XIV wieku, ze względu na pożar popadł w ruinę i połowie XIX wieku został odbudowany. W ramach kompleksu znajduje się 330 budynków, które są odrestaurowywane, otoczone są parkiem. Wstęp kosztuje 3 tys. wonów.

Gyeongbokgung, jeden z pałaców cesarskich, fot. Panya Khamtuy Dreamstime.com
Gyeongbokgung, jeden z pałaców cesarskich, fot. Panya Khamtuy Dreamstime

Świątynia Jongmyo

Najstarsze sanktuarium konfucjańskie. Świątynia została zbudowana pod koniec XIV wieku. Znajduje się na liście dziedzictwa UNESCO.

Świątynia Jongmyo, fot. Vincentstthomas Dreamstime.com
Świątynia Jongmyo, fot. Vincentstthomas Dreamstime

Myeongdong

To główna ulica handlowa, gdzie znajdują się m.in. sklepy z drogerią, do której Koreańczycy przywiązują dużą wagę. Znajdują się tu również restauracje z street foodem.

Myeongdong, fot. Chih Chang Chou Dreamstime.com
Myeongdong, fot. Chih Chang Chou Dreamstime

Hongdae

Jest centrum życia nocnego miasta. Znajduje się tu wiele klubów, kawiarni oraz miejsca, gdzie skupia się życie kulturalne miasta. Organizowane są tu liczne koncerty i wystawy street artu.

N Seoul Tower

Wieża mająca wysokość 480 metrów znajduje się na szczycie Górny Namsan, najwyższym punkcie Seulu. Stąd najlepiej podziwiać panoramę miasta (zwłaszcza nocą). Wejście kosztuje 10 tys. wonów. W okolicy szczytu znajduje się park.

N Seoul Tower, Korea
N Seoul Tower, fot. Panya Khamtuy Dreamstime

Lotte World Tower

Lotte World Tower to piąty co do wielkości budynek na świecie ma 554,8 m wysokości. Znajdują się tu sklepy, kino, sala koncertowa, restauracje. Został otwarty w 2017 roku.

Lotte World Tower, Seul jeden z najwyższych budynków świat, Korea
Lotte World Tower, fot. Anekoho Dreamstime

Most Banpo

Most Banpo to most, który ma dwa poziomy, łączy dwa brzegi rzeki Han, dzielnice Seocho i Yongsan. Ma długość 1,5 km. W 2009 roku na moście została zainstalowana fontanna Moonlight Rainbow, która podświetlona wieczorem robi duże wrażenie.  

Most Banpo nocą, Seul, Korea
Most Banpo nocą, fot. Boon Leng Teo Dreamstime

Gangnam Style

Gangnam to dzielnica ociekająca luksusem. Znajdują się tu prestiżowe hotele, sklepy i nowoczesnej wieżowce. Znana na świecie dzięki piosence piosenkarza PSY.

Karaoke

Popularny sposób spędzania czasu przez Koreańczyków. Podobnie jak w Japonii karaoke śpiewa się w pomieszczeniu z grupą znajomych, nie przed całym barem.

Lotte World

Największy i najpopularniejszy park rozrywki w Korei znajduje się na sztucznej wyspie. Znajdują się tu m.in. kina, zjeżdżalnie, lodowisko.  Wejście kosztuje 55 tys. wonów.

DMZ

To koreańska strefa zdemilitaryzowana leżąca niedaleko Seulu. Jest prawdopodobnie najbardziej strzeżoną granicą na świecie. Stanowi granicę Korei Południowej i Północnej. Strefę można zwiedzać tylko w grupach zorganizowanych. Cena wycieczki zaczyna się od 40 tys. wonów.

Koreańska strefa zdemilitaryzowana, Korea
Koreańska strefa zdemilitaryzowana, fot. Laura Stone Dreamstime

Co jeść i pić w Seulu

Kimchi, narodowa potrawa to sfermentowane warzywa z przewagą kapusty. Jest bardzo popularna i często jest podawana też jako przystawka. Warto spróbować doenjang, pasty z sfermentowanej soi. W kuchni koreańskiej znajduje się też wiele owoców morza i mięsa, które jest grillowane. Jako przekąskę warto wybrać warzywne pierożki mandu.

Kimchi, koreańskie danie
Kimchi, fot. Hanhanpeggy Dreamstime

Koreańczycy lubią wypić. Najpopularniejszy napój to soju – alkohol mający około 17 -20%, przyrządzany jest na bazie ryżu, pszenicy i jęczmienia.

Soju, koreański napój alkoholowy,
Soju, koreański napój alkoholowy, fot. Hyotographics Dreamstime.com

Loty do Seulu

Bezpośrednie loty z Warszawy realizuje LOT. Z przesiadką dolecisz tu z KLM/Air France. Bilety kupisz na stronie flipo.pl.

Gdzie spać w Seulu

W Seulu nie brakuje hoteli, hosteli i apartamentów. Można skorzystać też z airbnb. Rezerwacji możesz dokonać według własnych preferencji na stronie booking.com. Warto spróbować znaleźć nocleg w hanok, tradycyjnym koreańskim domu.

Wiza do Korei Południowej

Nie ma obowiązku wizowego dla Polaków, którzy przebywają w Korei Południowej do 90 dni. Informacje o Korei Południowej Znajdziesz na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych / Korea Południowa.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (6 votes)
//
To Top