Connect with us
Burj Khalifa w Dubaju

Artykuły

Najwyższe budynki świata

Najwyższe budynki świata

Stojąc pod najwyższymi budynkami ma się wrażenie, że dotykają chmur. Wiele z nich ma specjalne zbudowane platformy widokowe, skąd z najwyższych pięter można podziwiać miasta.

Przedstawiamy najwyższe budynki świata. Jeśli nie masz lęku wysokości, wybierz się na ich tarasy widokowe i zobacz miasto z zupełnie innej perspektywy.

Burj Khalifa

Gdzie stoi: Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Wysokość: 828 m

Dubaj jest miastem, gdzie słowo “niemożliwe” nie istnieje. Burj Khalifa zakwalifikowaliśmy na pierwszym miejscu naszego zestawienia 20 rzeczy i miejsc, dla których warto odwiedzić Dubaj. Widok na miasto z 124 piętra zapiera dech w piersiach, przy dobrej pogodzie zobaczysz niesamowitą panoramę całego miasta. Przy wcześniejszej rezerwacji jednego z pakietów możesz wjechać na 124 lub 148 piętro. W samym budynku znajduje się prawie 60 wind, są też schody, ale ich ilość – 2909 stopni wydaje się oszałamiająca.

Burj Khalifa w Dubaju
Burj Khalifa w Dubaju, fot. denis harschi Unsplash

Shanghai Tower

Gdzie stoi: Szanghaj, Chiny

Wysokość: 632 m

Podczas zwiedzania Szanghaju Shanghai Tower będzie Ci towarzyszyć na każdym kroku. Znajduje się w dzielnicy Pudong w sąsiedztwie “trochę” niższych budynków. Ma charakterystyczny kształt, który ma zmniejszyć nacisk, który wywiera na budynek wiatr.

Shanghai Tower w Szanghaju
Shanghai Tower (po prawej) w Szanghaju, fot. Adi Constantin Unsplash

Abradż al-Bajt

Gdzie stoi: Mekka, Arabia Saudyjska

Wysokość: 601 m

W Mekce znajduje się największy na świecie meczet, który może pomieścić nawet 4 miliony wiernych. Niedaleko niego zbudowany został też najwyższy budynek w Arabii Saudyjskiej i trzeci co do wysokości na świecie: Abradż al-Bajt. Znajduje się tu kompleks hotelowy.

Abradż al-Bajt w Mekce, Arabia Saudyjska
Abradż al-Bajt w Mekce, fot. GLady Pixabay

Pingan International Finance Centre

Gdzie stoi: Shenzhen, Chiny

Wysokość: 599 m

Shenzhen jest jedną z TOP destynacji w 2019, którą ogłosił Lonely Planet. Nazywany jest chińskim Silicon Valley. W Shenzhen znajduje się wiele wysokich budynków, z których najwyższy to Pingan International Finance Centre. Na wysokości 562 metrów jest taras widokowy. Mieści się tu również hotel.

Shenzhen, Chiny
Shenzhen, fot. Joseph Chan Unsplash

Lotte World Tower

Gdzie stoi: Seul, Korea Południowa

Wysokość: 554,8 m

Piąty co do wielkości budynek na świecie ma 554,8 m wysokości. Znajdują się tu sklepy, kino, sala koncertowa, restauracje. Został otwarty w 2017 roku. Seul jest miastem, które nigdy nie śpi, o atrakcjach w Seulu przeczytasz w naszym artykule.

Lotte World Tower w Seulu, Korea Południowa
Lotte World Tower w Seulu, fot. cmmellow Pixabay

One World Trade Center

Gdzie stoi: Nowy Jork, Stany Zjednoczone Ameryki

Wysokość: 514,4 m

Nowy Jork to fascynujące miasto, są tu popularne atrakcje i zabytki, ale też nieoczywiste miejsca, które rzucają inne światło na miasto. One World Trade Center to jeden z czterech wieżowców, który powstał w miejscu World Trade Center, które zostały zniszczone podczas zamachu w 2001 roku. Wieża Wolności (Freedom Tower) jak wcześniej był nazywany budynek jest obecnie najwyższym wieżowcem w USA.

One World Trade Center w Nowym Jorku USA
One World Trade Center w Nowym Jorku, fot. dfsym Pixabay

Guangzhou CTF Finance Centre

Gdzie stoi: Kanton, Chiny

Wysokość: 530 m

Wieżowiec Guangzhou CTF Finance Centre jest nazywany również East Tower. Ma 111 pięter i 95 wind. Został otwarty w 2016 roku. Mieszczą się tu sklepy i hotel.

Guangzhou CTF Finance Centre w Kantonie, Chiny
Guangzhou CTF Finance Centre w Kantonie, fot. Cyrus Chew Unsplash

Tianjin CTF Finance Centre

Gdzie stoi: Tiencin (Tianjin), Chiny

Wysokość: 530 m

W Tiencinie znajduje się jeden z największych portów. Budowa Tianjin CFT rozpoczęła się w 2013 roku i miała zakończyć się w 2018 roku. Prace cały czas trwają, ale wieżowiec już osiągnął maksymalną wysokość 530 metrów.

Tianjin CTF Finance Centre w Tiencin, Chiny
Tianjin CTF Finance Centre w Tiencin, fot. 畅 苏 Pixabay

China Zun

Gdzie stoi: Pekin, Chiny

Wysokość: 528 m

Budowa China Zun zakończyła się w 2018 roku. Budynek ma 108 pięter, znajdują się tu biura, apartamenty i hotel z 300 pokojami. Na dachu ma się znajdować ogród. China Zun będzie prawdopodobnie najwyższym budynkiem w Pekinie.

Taipei 101

Gdzie stoi: Tajpei, Tajwan

Wysokość: 509 m

Budowa Taipei 101 została zakończona w 2004 roku, jego architektura łączy w sobie nowoczesność i tradycję. Ma 101 naziemnych i 5 podziemnych kondygnacji, numer 101 odnosi się do kod pocztowego dzielnicy, gdzie został zbudowany. Co roku na Sylwestra odbywa się pokaz fajerwerków, które wystrzeliwane z budynku. Z Taipei 101 z 89 i 91 piętra można podziwiać panoramę miasta.

Taipei 101 w Tajpei,Tajwan
Taipei 101 w Tajpei, fot. Vernon Raineil Cenzon Unsplash

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (5 votes)
//
To Top