Connect with us
Lotnisko Changi, Singapur,

Artykuły

Singapur zaszczepi wszystkich pracowników transportu lotniczego, tranzyt z Europy jest już możliwy

Singapur zaszczepi wszystkich pracowników transportu lotniczego, tranzyt z Europy jest już możliwy

Singapur rozpoczął kompleksowe szczepienia personelu transportu lotniczego i morskiego. Singapore Airlines wraz z Emirates będą pierwszymi liniami lotniczymi, które będą latać z całkowicie zaszczepioną załogą. Kilka linii lotniczych uzyskało już zezwolenia na tranzyt w Singapurze, wśród nich jest m.in. niemiecka Lufthansa.

Szczepienia bezpośrednio na lotnisku Changi

Szczepienia przeciwko COVID-19 realizowane są bezpośrednio na lotnisku Changi. Punkt znajduje się w ramach czwartego terminalu, jest w stanie podać szczepionki około 2000 osób dziennie.

W transporcie pracuje ponad 37 000 osób, z czego w lotnictwie około 20 000. Ci ze względu na bliski kontakt z pasażerami z całego świata są stopniowo szczepieni.

Singapur ma w planie otworzyć 8 punktów szczepień do końca lutego br. Zakłada również, że do trzeciego kwartału 2021 będą zaszczepieni wszyscy obywatele i osoby mające w Singapurze trwały pobyt.

Tranzyt w Singapurze

Pozwolenie na tranzyt otrzymały mają obecnie trzy linii lotnicze. Są to Garuda Indonesia, Lufthansa i SWISS. Do Singapuru (lub przez Singapur) można lecieć z Frankfurtu, Monachium i Zurichu. 

Źródło: simpleflying


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
//
To Top