Connect with us
Ankieta Spis Podróżników

Artykuły

Chcemy podróżować. Gdzie i kiedy? Wyniki naszego Spisu Podróżników

Chcemy podróżować. Gdzie i kiedy? Wyniki naszego Spisu Podróżników

Wyniki ankiety biura podróży Flipo, należącego do Pelikán są pozytywną wiadomością dla turystyki – aż 94% respondentów planuje w tym roku podróżować. W największym badaniu podróżniczym wzięło udział 6000 respondentów z 4 krajów (Słowacja, Czechy, Węgry, Polska), którzy odpowiadali na pytania dotyczące ich planowanych podróży w 2021 roku. Zapytaliśmy ich również, jak postrzegają bezpieczeństwo podróży, ale także ich opinię na temat nadchodzących zaświadczenie o nosicielstwie pasożytów lub korzyści płynące ze szczepień związanych z podróżą. Przeczytaj, jakie są trendy podróżnicze w 2021 r. i dowiedz się, kiedy, jak i gdzie podróżować.

Podróże uważamy za bezpieczne

Większość podróżnych stwierdziła, że ​​podczas pandemii byli zmuszeni odwołać zaplanowane wakacje. Kluczowym wnioskiem z ankiety jest jednak to, że to doświadczenie ich nie zniechęciło do podróży. “W domu” planuje zostać zaledwie 6% respondentów.

Ponad połowa ankietowanych uważa podróżowanie w 2021 r. za bezpieczne (aż 6 na 10 badanych), większość z nich w tym roku będzie podróżować głównie w celach rekreacyjnych.

Kiedy chcemy podróżować? Głównie w lecie

Zapytaliśmy naszych podróżnych, jaki wyglądają ich plany podróży w 2021 roku. Najliczniejszą grupę – aż 58% stanowią ci, którzy jeszcze nie wiedzą, gdzie podróżować i decydują tuż przed wyjazdem. Około jedna czwarta ma już zaplanowane wyjazdy, a tylko 16% respondentów już je zarezerwowało.

Gdzie będziemy podróżować? Zdecydowana większość kierunków to podróże w ramach Europy. Słowacy wybiorą się głównie do Chorwacji, Czesi i Węgrzy wolą Grecję, a Polaków interesuje np. Meksyk. Wyniki te korespondują również z faktem, że obywatele tych krajów wolą morze od gór i miejskich zabytków.

Większość respondentów planuje w tym roku podróżować od lipca do września, korzystając z transportu lotniczego. Jeśli przeliczymy to na liczby, 66% planuje podróżować między lipcem a wrześniem, 17% do czerwca, a od października do grudnia będzie podróżować tyle samo 17% respondentów. Aż 8 na 10 skorzysta w swoich podróżach z transportu lotniczego, pozostali podróżni skorzystają z samochodów i autobusów lub pociągów.

Tanie bilety są cały czas popularne

Finanse to kluczowy czynnik decyzyjny w tym roku. Na pierwszym miejscu dla respondentów jest cena wakacji, a następnie ograniczenia w podróży (cena – 67,3%, ograniczenia w podróży – 49,7%, elastyczne warunki zmiany rezerwacji – 41%, kierunek – 36,1%, sytuacja epidemiologiczna – 26,4%, komfort – 22,8 %, bezpieczeństwo – 20,6%). Elastyczne warunki, np. możliwość zmiany terminu, czy anulacji są zatem również uważane za ważne. Ubezpieczenie z różnymi dodatkami związanymi z COVID-19 jest popularniejsze niż klasyczne.

Pytaliśmy też, jak respondenci planują zarezerwować wakacje – odpowiedzi wskazywały, że najpopularniejszą opcją (43%) byłoby przeglądanie ofert tanich biletów i kupowanie ich osobno z zakwaterowaniem. Prawie jedna trzecia podróżnych (28%) ogląda oferty tanich lotów i całych pakietów wycieczkowych – wybierze według ceny. Prawie 20% respondentów preferuje kompleksowe pakiety wakacyjne, które zawierają bilet z noclegiem.

Podróże głównie z partnerem

Zapytaliśmy też, z kim nasi podróżnicy chcą podróżować. Wyniki są tu dość wyrównane, ale wciąż wygrywa możliwość podróżowania z partnerem (44%). Na kolejnym miejscu plasuje się rodzina (26%), znajomi zajmują trzecie miejsce (19%), a 11% respondentów planuje wakacje w pojedynkę.

Przy wyborze zakwaterowania utrzymuje się trend, że ponad połowa podróżnych woli hotele od innych rodzajów zakwaterowania. Największa grupa, bo aż 42%, wybierze hotele z kategorii ekonomicznej, 15% preferuje hotele luksusowe, jedna trzecia podróżnych (36%) wybierze zakwaterowanie w prywatnych apartamentach, a 7% planuje pobyt u rodziny lub znajomych.

Testy nie są przeszkodą 

Ci, którym nie przeszkadza konieczność przeprowadzania testów, a nawet wolą, aby wszyscy podróżujący w miejscu docelowym zostali poddani testom, stanowią większość. Podobnie liczną grupę stanowią podróżnicy, którzy preferują kierunki, które nie przewidują żadnych ograniczeń wjazdowych (40%). 73% respondentów uważa, że ​​korzyści płynące ze szczepień są ważne.

W podróż nie wybierze się zaledwie 6% respondentów

Z wyników ankiety otrzymaliśmy również szereg opcji, które stanowiłyby wartość dodaną dla podróżnych, którzy nie planują wyjazdu w 2021 r. decydując się na urlop: poprawa obecnej sytuacji (72,5%), elastyczne warunki urlopu ( 42,7%, uproszczone zasady podróżowania (35,8%) i szczepienia (25%).

Co powiesz na wyniki? Możemy jednoznacznie stwierdzić, że Flipo może być szczęśliwy. Gotowy ponownie latać wysoko w chmurach i z miłością oferować najtańsze loty, najnowsze informacje podróżnicze, najkorzystniejsze usługi dodatkowe i zabrać do domu najpiękniejszą pamiątkę: niezapomniane wrażenia.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top