Connect with us
Fontanna Trevi w Rzymie

Artykuły

Stan wyjątkowy we Włoszech przedłużony do 30 kwietnia

Stan wyjątkowy we Włoszech przedłużony do 30 kwietnia

Jaka sytuacja panuje we Włoszech? Czy są możliwe podróże między regionami? Jakie są obowiązujące zasady dla przyjeżdżających?

Informacje dla podróżujących do Włoch

Do 30 kwietnia 2021 roku został przedłużony stan wyjątkowy. Do 30 kwietnia na całym terytorium Włoch obowiązuje częściowy lockdown. Regiony mogą być zaklasyfikowane jedynie do strefy pomarańczowej lub czerwonej (rozporządzenie z mocą ustawy z dn. 01.04.2021 r.).

Obostrzenia w poruszaniu się po terytorium Włoch:

  • Zakaz przemieszczania się między regionami/prowincjami autonomicznymi, z wyłączeniem uwiarygodnionych potrzeb zawodowych, sytuacji wyższej konieczności, względów zdrowotnych, powrotu do miejsca zamieszkania.
  • Z powodu wciąż bardzo trudnej sytuacji epidemicznej we Włoszech nie jest wskazane podejmowanie jakichkolwiek niekoniecznych (np. turystycznych) podróży do tego kraju – niejednokrotnie wprowadzane są dodatkowe lokalne zakazy wjazdu na poziomie poszczególnych gmin i prowincji.

Osoby przyjeżdżające do Włoch z terytorium państw z Kategorii C (w tym z Polski) do 30 kwietnia mają obowiązek:

  • Przedstawienia oświadczenia (autodichiarazione).
  • Przedstawienia negatywnego wyniku testu wymazowego (molekularnego lub antygenowego), wykonanego w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch (testu nie muszą wykonywać dzieci poniżej drugiego roku życia).
  • Poddania się obowiązkowej 5-dniowej kwarantannie; oraz ponownego wykonania testu wymazowego (molekularnego lub antygenowego) po zakończeniu kwarantanny.

Ponadto, należy zawsze brać pod uwagę dodatkowe obostrzenia lokalne i regionalne wynikające z podziału Włoch na 4 strefy: białą, żółtą, pomarańczową i czerwoną.

Źródło: gov.pl


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
//
To Top