Connect with us
Huber Austrian Wings Media Crew, austrianwings.info

Artykuły

Wiedeń będzie jednym z najbezpieczniejszych lotnisk. EASA przetestuje tam najwyższe standardy

Wiedeń będzie jednym z najbezpieczniejszych lotnisk. EASA przetestuje tam najwyższe standardy

Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) opracowuje międzynarodowe standardy dotyczące środków bezpieczeństwa przeciwko rozprzestrzenianiu się COVID-19 w samolotach i portach lotniczych. A lotnisko w Wiedniu będzie ostatnio służyć jako model dla całej Europy we wdrażaniu tych środków. EASA wybrała Schwechat jako lotnisko testowe, co jest świetną wiadomością dla wszystkich pasażerów z Wiednia. Austriackie lotnisko stanie się zatem jednym z najbezpieczniejszych nie tylko w Europie, ale także na całym świecie.

Nowe standardy na lotniskach

„Samolot jest najbezpieczniejszym środkiem transportu na świecie, a bezpieczeństwo i zdrowie naszych pasażerów jest naszym najwyższym priorytetem” – mówi Julian Jäger, dyrektor generalny Flughafen Wien AG. Dodał, że wprowadzenie nowych standardów jest ważne, aby zapewnić ochronę pasażerów i personelu, jednocześnie umożliwiając swobodne podróżowanie po całym świecie.

Wiedeń będzie wzorem dla innych lotnisk na całym świecie. „Wiedeń będzie testowym lotniskiem EASA, a nasze doświadczenie zostanie włączone do projektu przyszłych przepisów europejskich” – wyjaśnia Jäger.

Lotnisko Schwechat, Wiedeń, fot. Martin Winkler Pixabay
Lotnisko Schwechat, Wiedeń, fot. Martin Winkler Pixabay

Do projektu dołączyło kilka portów lotniczych

W projekt zaangażowane będą również inne duże europejskie porty lotnicze. Hiszpański operator lotnisk AENA, międzynarodowe lotnisko w Atenach, Brukseli, w Mediolanie, Nicei, Charlesa De Gaulle’a w Paryżu i we Frankfurcie podpisały kartę bezpieczeństwa EASA.

Port lotniczy w Wiedniu jest również jednym z pierwszych, który podpisał i wdroży Kartę EASA. Zawiera ona wszystkie zalecenia dotyczące środków ochronnych przeciwko COVID-19. Należą do nich na przykład wymóg zasłaniania ust i nosa dla wszystkich pasażerów i personelu, zachowanie odległości społecznej wynoszącej co najmniej jeden metr (pomogą w tym specjalne oznaczenia na podłodze lub na lotnisku), stanowiska odprawy z ochronną pleksi, wszechobecna dezynfekcja i specjalne kioski do odprawy lub bagażu.

W porcie lotniczych Wiedeń-Schwechat będzie mierzona temperatura pasażerów za pomocą systemu termowizyjnego. Ten proces będzie automatyczny. W przypadku podwyższonej temperatury będzie wezwany lekarz, który na przeprowadzi badanie i podejmie dalsze kroki.

Test bezpośrednio na lotnisku

Lotnisko w Wiedniu, jako jedno z niewielu lotnisk na świecie, już teraz zapewnia pasażerom możliwość testu na nowy koronawirus. Wynik testu można przedstawić po przybyciu do miejsca docelowego, a także po powrocie z kraju, który nie jest oznaczony jako “bezpieczny” (więcej: Lotniskowy test na koronawirusa we Wiedniu).

Specjalny pakiet bezpieczeństwa dla pasażerów

Lotnisko Wiedeń-Schwechat zaoferuje pasażerom specjalną usługę – “Covid Care Premium Services”. Polegać będzie ona na tym, że pracownik lotniska będzie towarzyszył pasażerom w trakcie odprawy, przeprowadzi ich przez kontrolę bezpieczeństwa bez kolejki, czy też w przypadku konieczności – zorganizuje przeprowadzenie testu na nowy koronawirus. W pakiecie pasażer otrzyma również maseczkę (wielokrotnego użytku), jednorazowe rękawiczki, środki dezynfekujące oraz broszurę informacyjną o podróżach w czasach COVID-19. Usługę “Covid Care Premium Services” można zamówić bezpośrednio na stronie lotniska.

Źródło: austrianwings.info


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
//
To Top