Connect with us
Stuttgart, Niemcy

TOP oferty

Loty do Stuttgartu z Krakowa

Loty do Stuttgartu z Krakowa

Romantyczne zamki, przemysłowe pamiątki, tajemnicze parki i zaczarowane ogrody. Niemcy mają wiele atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć. Jesteś fanem motoryzacji? Stuttgart to kierunek dla Ciebie! Lubisz nietypowe destynacje? W Stuttgarcie nie będziesz się nudzić.

Muzeum Mercedes-Benz

To właśnie w Stuttgarcie Gottlieb Daimler i Karl Benz stworzyli pierwszy automobil. Historia Mercedes-Benz sięga lat 80. XIX wieku. W nowocześnie zaprojektowanym Muzeum Mercedes-Benz można zobaczyć około 160 pojazdów, również tych najstarszych i poznać ich historię.

Stuttgart, Niemcy
Stuttgart, fot. William Krause Unsplash

Muzeum Porsche

Ekspozycja Muzeum Porsche to 80 pojazdów marki Porsche. Podczas wizyty w muzeum można poznać historię Ferdynanda Porsche, konstruktora samochodów oraz zaprojektowane przez niego maszyny. Organizowane są też specjalne wystawy, np. w 2019 roku będzie można zobaczyć samochody wyścigowe Porsche 917.

Muzeum Porsche, Stuttgart
Muzeum Porsche, fot. Gabriele Bendler Pixabay

Biblioteka w Stuttgarcie

Kto powiedział, że biblioteka może być nudna. Stadtbibliothek Stuttgart (The Municipal Library) w Stuttgarcie zachwyca swoim wnętrzem zaprojektowanym przez koreańskiego architekta Eun Young Yi . Sprawia niesamowite wrażenie nie tylko z wewnątrz, ale również na zewnątrz.

Kaplica-mauzoleum Wirtembergów

Kaplica Wirtembergów jest miejscem spoczynku byłego króla Wilhelma I, który kazał postawić ją na cześć swojej ukochanej żony. Dziś kaplica służy jako miejsce rosyjskiego kultu prawosławnego.

Pałac Solitude

Schloss Solitude znajduje się na obrzeżach Stuttgartu. Miał służyć jako domek myśliwski i letnia rezydencja. Rokokowy pałac został zbudowany w XVIII wieku i otoczony jest parkiem. Wnętrza pałacu udostępnione są zwiedzającym, którzy podczas zwiedzania mogą zobaczyć bogato udekorowane pokoje.

Pałac Solitude, Stuttgart
Pałac Solitude, fot. Marion Wellmann Pixabay

Centrum Stuttgartu

Schlossplatz to serce miasta. Znajduje się tu m.in. XVIII-wieczny barokowy Neues Schloss, Nowy Pałac, dawna rezydencja książąt i królów Wirtembergii. Niedaleko znajduje się Altes Schloss, Stary Pałac z X wieku. Obecnie znajduje się tam muzeum Würtembergisches Landesmuseum.

Höhenpark Killesberg

Killesberg Park to ogromny park o powierzchni 50 hektarów z ogrodami, fontannami i rzeźbami znajdujący się w północnej dzielnicy Stuttgartu. Najbardziej przyciągającą uwagę atrakcją jest Killesbergturm, wieża splecionych kabli o wysokości 40 metrów zaprojektowana przez Jörga Schlaicha.

Wzgórze Birkenkopf

Najwyższe wzgórze w Stuttgarcie ma ponad 500 m wysokości. Ciekawostką jest to, że na szczycie nazywanym również Monte Scherbelino znajduje się wiele rozpoznawalnych fasad ze zrujnowanych budynków, które zostały zbombardowane w czasie II wojny światowej.

Wzgórze Birkenkopf w Stuttgarcie,
Wzgórze Birkenkopf w Stuttgarcie, fot. Max Böttinger Unsplash

Drewniana kolejka

Jeśli chcesz zobaczyć coś nietypowego w Stuttgarcie udaj się do Heslach. Z przystanku Südheimer Platz możesz  przejechać się pierwszą półautomatyczną kolejką linowo-terenową w Europie. Wsiądź do drewnianego wagoniku z końcówki lat 20 XX wieku i odwieź się na wzgórze. W Waldfriedhof znajduje się park i cmentarz.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top