Connect with us
Szybki test antygenowy, fot. Medakit Ltd Unsplash

Artykuły

Lotniska: szybkie testy antygenowe w Polsce i Europie

Lotniska: szybkie testy antygenowe w Polsce i Europie

Na lotniskach coraz częściej będzie można spotkać punkty z szybkimi testami. Takie rozwiązanie obecnie ułatwi podróże tym, którzy lecą do lub poprzez Holandię. Pasażerowie udający się tam muszą wykonać dwa testy na COVID-19. Jeden, PCR (nie starszy niż 72 godziny) oraz szybki antygenowy (nie starszy niż 4 godziny). Które lotniska w Polsce i Europie oferują możliwość wykonania szybkiego testu antygenowego?

Polskie lotniska i szybkie testy antygenowe

Poznań lotnisko – szybkie testy

Możliwość wykonania przed wylotem szybkich testów antygenowych lub LAMP, zgodnie z wymaganymi przez rząd Holandii testami na COVID-19 ma być dostępny przed każdym lotem do Holandii. Cena wykonania testu antygenowego wraz z wynikiem w języku angielskim – 149 zł. Cena wykonania testu genetycznego metodą RT LAMP wraz z wynikiem w języku angielskim – 219 zł.

Wrocław lotnisko – szybkie testy

Pasażerowie odlatujący do Amsterdamu mają możliwość wykonania testu na lotnisku we Wrocławiu. Koszt takiego testu to 120 zł. Dodatkowo, od końca listopada 2020 na lotnisku we Wrocławiu pasażerowie mogą wykonać test RT-PCR (więcej informacji: airport.wroclaw.pl).

Gdańsk lotnisko – szybkie testy

Na lotnisku w Gdańsku można wykonać szybki test antygenowy przed lotem do Holandii. Koszt takiego testu wynosi od 160 zł (dni powszednie) do 200 zł (weekendy).

Żeby móc wykonać test czy to na terenie lotniska, czy w laboratorium, trzeba się najpierw zarejestrować e-mailowo na adres: [email protected] lub telefoniczne od poniedziałku do piątku pod numerem telefonu 798 731 731, a w weekendy pod numerem 519 073 753. 

Warszawa lotnisko – szybkie testy

Wejście do MOP znajduje się po prawej stronie od głównego wejścia do hotelu, na wprost Terminala A Lotniska Chopina. Na ten moment MOP będzie otwierany na 4h przed odlotem rejsów do Królestwa Niderlandów, a zamykany na 40 min przed ostatnim odlotem do Holandii z Lotniska Chopina w danym dniu. Koszt: 200 zł (zaświadczenie z wynikiem wydawane jest w języku angielskim).

Kraków lotnisko – szybkie testy

Test będzie można wykonać od 4 godzin do 40 minut przed rozkładową godziną wylotu bezpośrednich rejsów do Królestwa Niderlandów, tj. KLM do Amsterdamu oraz Ryanair do Eindhoven, w punkcie wymazowym zlokalizowanym bezpośrednio przed głównym wejściem do terminalu pasażerskiego. Wydawane jest zaświadczenie w języku polskim i angielskim. Koszt: 200 zł.

Katowice lotnisko – szybkie testy

Test można wykonać od 4 godzin do 60 minut przed rozkładową godziną odlotu bezpośrednich rejsów do Królestwa Niderlandów – chodzi o połączenie linii lotniczej Wizz Air do Eindhoven. Punkt wymazowy zlokalizowany jest w kontenerze przed terminalem pasażerskim A. Badanie realizuje Laboratorium Medyczne Lab-Med w cenie 120 zł, wynik jest znany w ciągu ok. 40 minut, zaświadczenie wydawane jest w języku polskim lub angielskim.

Europejskie lotniska i szybkie testy antygenowe

Wiedeń lotnisko – szybkie testy

Na wiedeńskim lotnisku można wykonać szybki test antygenowy (w Office Park 3, budynek między hotelem NH i wieżą). Koszt testu to 35 euro. Badania wykonywane są w godzinach: od poniedziałku do niedzieli od 7:00 do 20:00 (ostatnia rejestracja o 19:00).

Praga lotnisko – szybkie testy

Testowanie odbywa się codziennie od 4 rano do północy. Możliwa jest wcześniejsza rejestracja na stronie tutaj. Wynik jest znany do 24 godzin. W przypadku chęci otrzymania wyniku szybkiego testu antygenowego na poczekaniu koszty wynosi 32 euro (w innym przypadku jest za darmo).

Budapeszt lotnisko – szybkie testy

Wcześniejsza rejestracja na szybki test antygenowy jest obowiązkowa. Odbywa się na stronie tutaj. Centrum jest dostępne od 3:00 do 20:00. Koszt to 11 000 HUF (31 EUR).


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (2 votes)
//
To Top