Connect with us
Damnoen Saduak, Tajlandia

Artykuły

Tajlandia rozważa zniesienie kwarantanny dla zaszczepionych

Tajlandia rozważa zniesienie kwarantanny dla zaszczepionych

Tajlandia rozważa zniesienie kwarantanny dla pasażerów, którzy zostaną zaszczepieni przeciwko COVID-19. Mają to w planie wprowadzić w trzecim kwartale 2021 roku.

Tajlandia – plan ożywienia turystyki

Kraj ma nadzieję, że dzięki takiemu rozwiązaniu ożywi turystykę. W 2020 roku z powodu pandemii koronawirusa Tajlandię odwiedziło ponad 80% mniej osób niż rok wcześniej. Nowy plan o nazwie Welcome Back to Thailand Again ma na celu otwarcie bram Tajlandii po ponad roku.

Osoby, które spełniałyby warunki wizowe oraz były zaszczepione przeciwko COVID-19 mogłyby nie odbywać kwarantanny. Obecnie jest ona obowiązkowa i trwa 14 dni. Jeśli plan się powiedzie, Tajlandia może stać się jednym z pierwszych głównych rynków turystycznych, który zostanie ponownie otwarty.

Tajlandia zastanawia się nad sposobem kontroli zaświadczeń o szczepieniach. Chce to tego wykorzystać paszport szczepień. Ten potwierdzi jaką szczepionkę otrzymał podróżujący i kiedy. Międzynarodowa organizacja IATA przedstawiła propozycję cyfrowych paszportów zdrowotnych, które zawierałyby informacje na temat badań i szczepień. American Airlines i Singapore Airlines przetestowały takie paszporty.

W 2020 roku lokalny przewoźnik Thai Airways walczył z nadchodzącym bankructwem i planami ratunkowymi. Rząd wspiera turystykę, ale powrót turystyki do kraju jest niezbędny do utrzymania setek miejsc pracy.

Wjazd do Tajlandii

Przywrócono ruch bezwizowy w przypadku podróży w celu turystycznym. W związku z obowiązkową kwarantanną, dopuszczalny okres pobytu wydłużono z 30 do 45 dni. W przypadku podróży w innym celu lub na dłuższy okres, wymagana jest wiza. Do wjazdu wymagane jest posiadanie specjalnego zezwolenia (certificate of entry – COE). W sprawie szczegółowych informacji dot. wiz, COE i ASQ, należy kontaktować się z Ambasadą Tajlandii w Warszawie

Każda osoba musi po przylocie poddać się 14-dniowej kwarantannie w jednym z akredytowanych hoteli (alternative state quarantine – ASQ). ASQ należy zarezerwować na etapie wnioskowania o COE. Listy ASQ dostępne są w internecie. Władze miejscowe poinformowały, że na razie nie jest rozważane zniesienie wymogu kwarantanny wobec osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.

Źródło: gov.pl, simpleflying


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top