Connect with us
Saint-Émilion niedaleko Bordeaux Francja

Artykuły

Bilety do Bordeaux, w krainie wina, loty z Krakowa od 84 zł

Bilety do Bordeaux, w krainie wina, loty z Krakowa od 84 zł

Południowo-zachodnia Francja to kraina wina, region Bordeaux to największy obszar produkcji wina jakościowego na świecie. Wybierz się winnym szlakiem po Bordeaux i okolicach. Zarezerwuj tanie bilety do Bordeaux na Flipo.pl.

Starówka w Bordeaux

Historyczne centrum miasta zostało wpisane na listę dziedzictwa UNESCO. Oprócz klimatycznych uliczek warto zwrócić uwagę na pozostałości murów miejskich i amfiteatr z czasów rzymskich. W Bordeaux znajduje się łącznie około 350 zabytków. Pont de Pierre jest jednym z symboli miasta, ma 17 łuków, sprawia niesamowite wrażenie wieczorami, kiedy jest podświetlony. Pałac de la Bourse to kompleks pałacowy z XIX wieku leżący nad brzegiem rzeki Garonny.

Place de la Bourse, Bordeaux Francja
Place de la Bourse, fot. Shuttlecock Dreamstime.com

Winnice Bordeaux

Region Bordeaux słynie z wytrawnego czerwonego wina, które jest znane na całym świecie. W regionie znajduje się ok. 8 tysięcy château (posiadłości winiarskich). Występuje tu około 60 różnych gatunków wina. Wina bordeaux to z reguły cuvées, czyli wytwarzane są z kilku szczepów (przede wszystkim: merlot, cabernet sauvignon i cabernet franc). Popularna jest tu turystyka kulinarna połączona z degustacją win. Podczas wycieczek po winnicach można dowiedzieć się o historii i produkcji wina oraz poznać rodziny, które zarządzają winnicami. Niektóre château to wręcz zamki albo pałace.

Piwnice z winami x, Francja
Piwnice w Bordeaux, fot. Hel080808 Dreamstime.com
Château Cos D'Estournel, Saint-Estèphe niedaleko Bordeuax, Francja
Château Cos D’Estournel, Saint-Estèphe niedaleko Bordeuax, fot. Sergey Kelin Dreamstime.com

Okolice Bordeaux

Park Regionalny Landów Gaskońskich

Parc naturel régional des Landes de Gascogne znajdujący się w Akwitanii jest chronionym obszarem lasów sosnowych, terenów podmokłych i oceanicznych. Zatoka Arcachon to idealne miejsce na obserwację ptaków. Wybierz się na wycieczkę pieszą lub rowerową i odpocznij na łonie natury.

Zatoka Arcachon, niedaleko Bordeaux Francja
Zatoka Arcachon, fot. Eric Cowez Dreamstime.com

Wydmy Dune du Pilat

60 km na zachód od Bordeaux w gminie La Teste-de-Buch znajduje się największa wydma w Europie pod względem objętości piasku i jego wysokości. Ma ok. 110 metrów a jej długość wynosi prawie 3 km. Jest znana wśród miłośników paralotniarstwa.

Wydmy Dune du Pilat, Francja
Wydmy Dune du Pilat, fot. Jennifer Thompson Dreamstime.com

La Rochelle

190 km na północ od Bordeaux leży miasto portowe La Rochelle. To miasto słynące z festiwalu muzycznego Francofolies. Wybierz się na spacer po fortyfikacjach miejskich z XIV-XV wieku, wypożycz rower i poznaj pobliską wyspę Île de Ré, połączoną mostem z La Rochelle.

Wioska rybarska na wyspie Île de Ré, Francja
Wioska rybarska na wyspie Île de Ré, fot. Ivonne Wierink Dreamstime.com

Zdobywanie kluczy i zadania

W pobliżu La Rochelle, pomiędzy wyspami Île-d’Aix i Île d’Oléron znajduje się fort, którego budowa została zakończona w połowie XIX wieku. Ciekawostką jest, że od lat 90-tych XX wieku w Forcie Boyard rozgrywa się tu popularny teleturniej o tej samej nazwie.

Fort Boyard, Francja
Fort Boyard, fot. Gregory Guivarch Dreamstime.com

Bilety do Bordeaux

Połączenia z Polski do Bordeaux realizują przewoźnicy Ryanair i Wizzair. Z Ryanairem do Bordeaux polecisz z Krakowa, z Wizzairem z Warszawy. Bilety lotnicze do Bordeaux możesz zarezerwować na flipo.pl.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (7 votes)
//
To Top