Connect with us
Cancun Meksyk

TOP oferty

Tanie loty do Cancun od 2129 zł

Tanie loty do Cancun od 2129 zł

Zastanawiasz się nad urlopem na Jukatanie? Meksyk jest jednym z nielicznych egzotycznych krajów, po których możemy swobodnie podróżować bez konieczności wykonywania testu czy kwarantanny po przylocie. Kraj zaczął stopniowo otwierać się na turystów w czerwcu, od października przyciąga turystów do swoich najlepszych kurortów w Cancun, czy też Playa del Carmen.

Loty do Cancun a aktualna sytuacja

Obecnie Meksyk nie wymaga od turystów poddania się kwarantannie ani testu na obecność COVID-19 po przyjeździe. Pasażerowie powinni jednak posiadać ważne ubezpieczenie podróżne pokrywające koszty związane z koronawirusem (nie wszystkie ubezpieczenia pokrywają koszty związane z COVID-19 i i tym podobnymi).

Przed podróżą należy również sprawdzić, czy dana linia lotnicza nie wymaga od pasażerów zaświadczenia o negatywnym teście PCR na COVID-19.

Bilety lotnicze do Cancun i Mexico City

  • Wybrane terminy: październik 2021 – marzec 2022
  • Lot z Austrian Airlines / Lufthansa / KLM/AF
  • Zmiana terminu: bez opłaty linii (pobierana jest opłata serwisowa Flipo i ewentualna różnica w cenie biletu)

Loty do Cancun

Najpopularniejsze plaże w Meksyku są otwarte

Cancun, Playa Del Carmen, Tulum, Isla Mujeres i Cozumel – te sławne kurorty są otwarte czekają na turystów.

Na początku października meksykański gubernator regionu Quintana Roo ogłosił, że ​​ udało się już zmniejszyć ryzyko zakażenia COVID-19. Dzięki temu Cancun, Playa Del Carmen i Riviera Maya mogą rozpocząć kolejną fazę ponownego otwarcia turystyki, co wiąże się z otwarciem większej liczby hoteli i archeologicznych atrakcji turystycznych. Jedynymi rzeczami, które pozostają zamknięte w kraju, są bary i kluby nocne.

Obecnie Meksyk nie wymaga od turystów poddania się kwarantannie ani testu na obecność COVID-19 po przyjeździe. Pasażerowie powinni jednak posiadać ważne ubezpieczenie podróżne pokrywające koszty związane z koronawirusem.

Plaże w Tulum, Meksyk
Plaże w Tulum, fot. Gabriel Garcia Marengo Unspash

Jedni z pierwszych, którzy otrzymali certyfikat bezpiecznego wypoczynku

W maju Światowa Rada Turystyki (WTTC) ogłosiła powstanie specjalnej „pieczątki”, która pomoże podróżującym wybrać bezpieczną destynację. Dane miejsce musi spełniać wiele wymogów bezpieczeństwa i higieny. Spośród wszystkich krajów świata to właśnie Cancun w Meksyku był jednym z pierwszych, które wprowadziły w życie wszystkie standardy i uzyskały wspomniany certyfikat.

Oznacza to, że podczas wakacji w Cancun i okolicach zobaczysz ową pieczątkę na lotnisku, w hotelach, sklepach.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (2 votes)
//
To Top