Connect with us
Wieża Azadi, Teheran Iran

TOP oferty

Teheran z Warszawy od 1039 zł

Teheran z Warszawy od 1039 zł

W mediach mówi się o Iranie jako o niebezpiecznej krainie, gdzie nie respektuje się praw człowieka, który jest niegościnny i wrogi. Ci, którzy zdecydowali się polecieć do Iranu jednak twierdzą, że jest to jedna z piękniejszych krain świata. Niedogodności związane z przestrzeganiem niektórych zasad i zwyczajów nie powoduje, że podróżowanie po Iranie jest udręką. Stolica Iranu – Teheran otoczona jest od północy górami Elbrus, od południa przez pustynię. Jednym z najbardziej charakterystycznych budynków jest wieża Azadi, nazywana też wieżą Wolności. 

Tanie loty do Teheranu

  • Skąd się leci? Lot z Warszawy z przesiadką w Kijowie z Ukraine International
  • Dostępne terminy: styczeń – marzec
  • Co jest w cenie? Lot tam i z powrotem, bagaż podręczny
Warszawa1 przesiadkaTeheran1 przesiadkaWarszawa
od 1039 Rezerwacja

Co robić w Teheranie i Iranie?

Planując wyprawę po Iranie warto zajrzeć do Isfahanu, który szczyci się przepięknymi zabytkami islamskimi. Ogromne wrażenie sprawia meczet szacha Lutf Allaha i meczet Królewski. Plac Imama wraz z pobliskimi budowlami został wpisany na listę dziedzictwa UNESCO. Koniecznie trzeba odwiedzić bazar – trudno Ci będzie wybrać z bogatej oferty lokalnych sprzedawców. 

Wielki Meczet w Isfahanie,Iran
Wielki Meczet w Isfahanie, fot. zahra khalili Unsplash

Dawna stolica Sziraz zachwyca m.in. łaźniami miejskimi, Bramą Koranu i meczetem Nasir al-Mulk, nazywany Różowym Meczetem. Niedaleko Szirazu położone jest Persepolis. Wpisane na listę dziedzictwa UNESCO ruiny starożytnego perskiego miasta po dziś dzień zachwycają szczegółowymi reliefami, kolumnami.

Różowy Meczet (Nasir al-Mulk) w Szirazie, Iran
Różowy Meczet (Nasir al-Mulk) w Szirazie, fot. Steven Su Unsplash

Wiza do Iranu

Obywatele polscy zobowiązani są do posiadania wizy przy podróży do Iranu. Wniosek wizowy można złożyć w Ambasadzie Iranu w Warszawie. Według informacji na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych / Iran można otrzymać tzw. “wizę on arrival”, tj. bezpośrednio po przylocie, z tym, że nie jest to gwarantowane. Kolejną opcją jest możliwość złożenia wniosku online przy pomocy agencji turystycznej.

Wieża Azadi, Teheran Iran
Wieża Azadi, fot. Mahdiar Mahmoodi Unsplash

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
//
To Top