Connect with us
Plaża Nungwi na Zanzibarze, fot. Nick Johanson Shutterstock

Artykuły

Tanzania i Zanzibar: nowe zasady wjazdu: potrzebny jest test PCR. Turyści z krajów z nowymi mutacjami mają obowiązkową kwarantannę

Tanzania i Zanzibar: nowe zasady wjazdu: potrzebny jest test PCR. Turyści z krajów z nowymi mutacjami mają obowiązkową kwarantannę

Tanzania zmienia zasady wjazdu dla zagranicznych turystów. Wszyscy przyjeżdżający goście muszą wykazać negatywny wynik testu PCR nie starszy niż 72 godziny. Wypełnienie formularza jest również obowiązkowe, a niektóre kraje muszą zostać poddane kwarantannie po przyjeździe.

Podróże do Tanzanii i na Zanzibar

Rząd Tanzanii wznowił międzynarodowy pasażerski transport lotniczy, a także wjazd obywateli państw trzecich na swoje terytorium. Jednak obowiązują pewne ograniczenia.

Jednak wszystkie osoby przybywające do kraju zostaną poddane dokładnemu badaniu pod kątem COVID-19. Pasażerowie są zobowiązani do wypełnienia formularza rejestracyjnego (formularz Tanzania) w ciągu 24 godzin od przybycia do kraju. Po przyjeździe każdy będzie miał zmierzoną temperaturę ciała. Obowiązkowe jest również posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego obejmującego cały okres pobytu w Tanzanii.

Pasażerowie przybywający z tzw. krajów wysokiego ryzyka muszą wykonać test antygenowy po przybyciu. Kosztuje 25 dolarów. Pasażerowie przebywający w tranzycie w innym kraju podczas podróży muszą również wykonać test antygenowy, jeśli tranzyt trwał dłużej niż 72 godziny. Pasażerowie z krajów, w których wystąpiły nowe mutacje, takich jak Republika Południowej Afryki, Wielka Brytania, Brazylia, Japonia i Indie, muszą oprócz testu antygenowego odbyć 14-dniową kwarantannę. Loty z Indii do i z Tanzanii są zabronione do odwołania.

Jeśli turyści potrzebują testu przed wyjazdem do domu, mogą zarejestrować się online w celu wykonania testu PCR lub testu antygenowego w Stone Town.

Podróżujący nadal obowiązani są do przestrzegania zaleceń higienicznych w postaci noszenia maseczek, regularnego mycia i dezynfekcji rąk oraz zachowania dystansu społecznego w miejscach publicznych.

Źródło: gov.pl


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)

Rabaty

You currently have access to a subset of Twitter API v2 endpoints and limited v1.1 endpoints (e.g. media post, oauth) only. If you need access to this endpoint, you may need a different access level. You can learn more here: https://developer.twitter.com/en/portal/product